Na pewno każdy z Was kojarzy ciekawe dekoracje na stołach czy talerzach w postaci wyrzeźbionych owoców i warzyw. Stały się one ciekawą dekoracją na różnego rodzaju imprezach i eventach. Powodują, że talerz nabiera więcej smaku. Pokaz zapewnia nam ciekawą formę spędzenia czasu, a przy okazji porcję świeżych warzyw i owoców, bo przecież nic się nie może zmarnować!

Carving jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest to rzeźbienie owoców i warzyw. Sztuka ta wywodzi się z krajów Dalekiego Wschodu. Niektóre źródła mówią, że ta metoda zdobienia była popularna już za czasów starożytności i była ich nieodrębną kulturą. Stało się to tak popularne, że dzieci w Tajlandii uczyli się rzeźbienia w szkole na zajęciach. Na samym początku sztuka rzeźbienia polegała na ozdabianiu włoszczyzny i wykrajaniu na nich niewielkich szczegółów. Z czasem takie ozdoby zaczęły coraz bardziej przykuwać uwagę. Powstały specjalne narzędzia i akcesoria, które pozwalają w łatwy sposób stworzyć coś z niczego. Aby łatwiej Wam to zobrazować, możemy dać dosyć popularny przykład rzeźbienia dyń na Halloween. Na takiej samej zasadzie działa carving, jednak tutaj poprzeczka jest postawiona nieco wyżej.

Zabawa w rzeźbienie owoców i warzyw stała się tak popularna, że na terenie całego kraju zaczęto organizować różne kursy i szkolenia z tym związane. Nie jest to trudna sztuka, wystarczą chęci, zaangażowanie i przede wszystkim – DUŻO cierpliwości! Zatem co możemy wyrzeźbić? Wszystko na tyle, ile nasza wyobraźnia nas poniesie. Zdaniem ekspertów najłatwiejsze są motywy kwiatów, osoby bardziej doświadczone, potrafią wyrzeźbić również zwierzęta. Najpopularniejszymi owocami na tego typu dłubanie są arbuzy i jabłka, mają one bowiem gładką powierzchnię, która idealnie się do tego sprawdza. Innymi materiałami są na przykład papaje, marchewki, dynie czy melony.

Gwarantujemy, że taki pokaz przyda się w życiu codziennym, kiedy poniesie nas kulinarna fantazja. Przy okazji będzie to niezła zabawa i sprawdzian dla naszej cierpliwości. Zachęcamy do przetestowania swoich umiejętności, a zanim to, warto popatrzeć, jak to robi fachowiec. Pomożemy Państwu zorganizować tego typu pokaz, zajmiemy się wszystkim, aby był to niezapomniany moment. Jesteśmy do Waszej dyspozycji!