Incentive to inna nazwa wyjazdu motywacyjnego, wyjazdu integracyjnego. Incentive jest formą marketingu bezpośredniego, który ma zacieśniać relacje firmowe, biznesowe, wzmocnić więzi między firmami i pracownikami. Wyjazdy motywacyjne dotyczą zatem nie tylko wyjazdów dla pracowników, ale mogą dotyczyć również relacji biznesowych z partnerami i kontrahentami firmy, dzięki czemu, tworzenie wzajemnych relacji biznesowych zwiększy zaangażowanie we wspólne interesy obu stron, ułatwi zobrazowanie i spojrzenie na wspólne cele jako na jedną i wartościową drogę, a także pozwoli wzajemnie się poznać, nie tylko od strony biznesowej, ale także codziennego życia.

Jak zorganizować dobry wyjazd firmowy, w którym głównym celem jest motywacja?

Wyjazdy motywacyjne nie powinny kończyć się tylko na salach szkoleniowych i pokazywać uczestnikom wydarzenia jak powinni się motywować na co dzień. Taka wiedza przyswajana jest chwilowo i trwa zaledwie tydzień, a rzadko kiedy jest stosowana w codziennym życiu i wprowadzona do codziennych zasad firmowych, biznesowych czy osobistych. Po wyjeździe z takiego szkolenia, pracownicy zmotywowani są tylko tydzień, a właściciele firmy i kontrahenci, którzy brali w takim wyjeździe udział, również po tygodniu od zakończenia zapominają wdrażaniu zdobytej motywacyjnej wiedzy w życie. Jest to spowodowane dużą ilością pracy po powrocie z wyjazdu, która przysłania chęć wprowadzenia zmian.

Aby temu zaradzić, lepiej jest organizować wyjazdy motywacyjne z niepowtarzalnym programem i atrakcjami, które poprzez emocje trafią do każdej osoby i zmotywują do życia.  Takimi wyjazdami mogą być zagraniczne wyjazdy np. z organizacją rowerowego przejazdu  przez pustynię, odkryciem dżungli, loty balonem, obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku np. słoni, lwów i żyraf, wybranie się na spływ kajakowy lub rejs katamaranem, wspólne zwiedzanie gór, zjazdy na linie, skoki ze spadochronem, czy nauka gotowania potraw w nietypowych miejscach i krajach.

Gdzie można zorganizować taki wyjazd motywacyjny?

Wyjazd motywacyjny można organizować w Polsce i korzystać z atrakcji dostępnych na rynku, które lepiej żeby wprowadzały więcej aktywności w codzienne funkcjonowanie i życie, z jakim nie można zetknąć się na co dzień podczas pracy. Można także wybrać się na wyjazdy zagraniczne i np. nauczyć się surfingu na australijskich plażach, odkryć wielką rafę koralową, zwiedzić Nową Zelandię, poznać orientalną kulturę Indii, zwiedzić wysypki na Malediwach, wyjechać do Las Vegas lub Hollywood, przeżyć karnawał w Brazylii, wybrać się do Meksyku, odkryć zupełnie inne życie w Afryce. Motywującymi miejscami jest także Singapur i Dubaj, które charakteryzują się niezwykłą architekturą i możliwościami jakie stworzył sam człowiek. Jest to motywujące dla każdej osoby, która po raz pierwszy wybiera się w takie rejony.