Wieczorne kino plenerowe pod chmurką

2023-05-15T12:46:46+02:0020 maja 2023|Agencja Eventowa, Imprezy plenerowe|

Gdy myślimy o lecie, mamy w głowie ciepłe i długie wieczory. Aż szkoda by było z nich nie skorzystać. Letnie kina plenerowe są świetnym pomysłem na urozmaicenie dnia ze znajomymi, rodziną czy drugą połówką.

Na czym polegają tego typu kina?

Jest to teren znajdujący się pod gołym niebem przeznaczony do oglądania filmów i seriali. Miejsce jest spore aby pomieścili dużą grupę oglądających. Idealnie nadadzą się do tego parki, plaża czy pole. Miejsca siedzące to zwykle leżaki lub materace na ziemi.

Kino plenerowe często kojarzone jest z starymi amerykańskimi filmami, gdzie jeszcze nie było budynków przeznaczonych do wspólnego oglądania seansu. Kiedyś ten trend miał duże powodzenie, tania opcja, a oglądających mogło być całkiem sporo. Z czasem zaczęto budować zamknięte pomieszczenia przystosowane dla kilku lub kilkudziesięciu osób. Oglądanie filmów na dworze przestało być modne. Ostatnimi czasy coraz częściej możemy spotkać się z tego typu organizacjami. Takie eventy z pewnością przypadną do gustu każdemu!

Co bierzemy pod uwagę?

Jeżeli chodzi o całą organizację takiego wydarzenia, nie jest ona skomplikowana. Jednak trzeba mieć odpowiedni sprzęt dobrej jakości i wielkości, aby każdy widział i słyszał film. Na co zwracamy uwagę, organizując kino plenerowe?

  • Miejsce – tutaj tak na prawdę nie ma dużych wymagań, wszystko zależy od ilości osób. Musimy również pamiętać, aby w pobliżu był dostęp do prądu, bez tego ani rusz z oglądaniem filmu,
  • Odpowiedni sprzęt – jest on na tyle ważny, że bez niego nikt nic nie obejrzy. Co zaliczamy do tego niezbędnego sprzętu? Po pierwsze projektor, którzy rzuci obraz w większej skali. Plandeka lub ekran na którym będzie wyświetlać się film, oraz nagłośnienie. To jest podstawa sprzętu, która zdecydowanie ułatwi oglądanie seansu większej ilości osób,
  • Miejsce siedzące – tutaj to jest tylko i wyłącznie kwestia gustu i własnych preferencji. Leżak, pufa, mata czy krzesło. Wszystko zależy od Was samych.

Na koniec pozostało dobrać odpowiedni i interesujący film czy serial, zadbać o przekąski i w razie złej pogody – namiot. I voilà! Kino plenerowe gotowe!

Jesteście zainteresowani? Nasza firma eventowa oferuje kompleksową pomoc w zorganizowaniu takiego wydarzenia. Zadbamy o odpowiedni sprzęt, catering bądź inne atrakcje, wedle Waszego uznania. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Czekamy na Waszą wiadomość!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE