Pokaz tańca towarzyskiego na wózkach inwalidzkich

2021-10-11T12:58:15+02:0024 października 2021|Agencja Eventowa, Pokazy|

Mogłoby się wydawać, że taniec to sport zarezerwowany wyłącznie dla tych, którzy mają w pełni sprawne nogi. Poruszanie się po parkiecie, wymaga przecież nienagannych stawów skokowych i stóp. To przekonanie nie jest jednak w pełni prawdziwe, ponieważ już od paru lat, swój rozkwit przeżywa organizacja konkursów, zawodów i turniejów różnych dyscyplin sportowych dla osób niepełnosprawnych, a paraolimpiady cieszą się wielkim zainteresowaniem. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda taka aktywność, serdecznie zapraszamy do dalszego czytania.

Co różni sport uprawiany na wózkach inwalidzkich od tego, który wymaga stąpania po ziemi?

  1. Zawiera w sobie nieco mniej elementów – dolna partia ciała jest jako taka wyłączona z elementów tańca,
  2. Posługuje się innymi figurami – są to rozwiązania innowacyjne i nietypowe jak na standardy „zwykłego” tańca towarzyskiego,
  3. komunikacja partnerów musi być jeszcze uważniejsza, aby nie zderzyli się oni wózkami.

Czy niepełnosprawni są wyłączeni z życia przez swoje niedyspozycje?

Zupełnie nie! To powszechny błąd, wynikający zapewne z z braku dostatecznej wiedzy. Pewne niesprawności sprawiają jedynie, że codzienne czynności, wykonywane przez ludzi w pełni sprawnych, są przez nich wykonywane w nieco inny sposób. Nie znaczy to jednak, że owa metoda jest gorsza, czy mniej pełna. Jest po prostu inna. Stąd wziął się właśnie pomysł na pokazy  i turnieje tańca towarzyskiego na wózkach. Wszystko tak naprawdę zależy od chęci i pomysłu. Dlatego też warto choć raz zobaczyć taki pokaz, ponieważ zdecydowanie różni się od zwykłego, ale być może przez to jest o wiele ciekawszy!

Jeśli więc jesteście ciekawi, jak wygląda pokaz tańca towarzyskiego na wózkach inwalidzkich i chcielibyście go zobaczyć na własne oczy – zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zajmujemy się organizacją różnorakich wyjazdów, eventów, szkoleń i pokazów. Dopinamy wszystko na ostatni guzik, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni. A na przestrzeni lat, zaufało nam już tysiące podmiotów, zarówno prywatnych, jak i publicznych.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE