Warsztaty z dekorowania deserów

2021-06-15T14:45:11+02:0013 czerwca 2021|Agencja Eventowa, Atrakcje|

Dekorowanie deserów to aktywność na pograniczu kulinariów i sztuki. Krótko mówiąc: chodzi o to, aby jedzenie przeznaczone do spożycia było jak najbardziej estetyczne i zwyczajnie ładne. Wszystko dlatego, by umilić proces jedzenia i nacieszyć nie tylko zmysł smaku, ale i wzroku. Chcielibyście wkroczyć do świata kulinariów i poznać jego sekrety? My już je znamy i zapewniamy, że warto!

Jakie desery można przyrządzić w ciekawy sposób?

– lody z bitą śmietaną,

– ciasto cytrynowe z galaretką, z dodatkiem żurawiny,

– kawę z kardamonem z lodami pistacjowymi,

– krem brulee z polewą i owocami,

– ciasto burakowe z posypką czekoladową,

– ciasto marchewkowe z pistacjami i sosem z kiwi.

Jakie akcesoria są potrzebne do dekorowania?

– bita śmietana,

– cukrowe kwiaty i liście,

– marcepanowe owoce,

– posypki czekoladowe i owocowe,

– orzechowe sosy,

– rękawy do formowania kształtów masy i wykroje do pierników,

– gęsty sos z żurawiny, z dodatkiem cukru pudru,

– cynamonowe laski,

– krówkowa masa do kształtowania powierzchni ciast i ciasteczek.

Dlaczego wspólne posiłki, nawet te najmniejsze, są tak ważne?

Kultura wspólnych posiłków nieco zanika w dzisiejszym świecie. Kiedyś były to okazje do zawierania umów między państwami, podpisywania dokumentów, wydawania potomków za mąż, przy zawarciu sojuszu między państwami, czy spotkania inteligencji na obiadach czwartkowych. Dzisiejszy świat tak bardzo pędzi do przodu, że czasu na wspólne posiłki jest coraz mniej, a to wielka szkoda! Jest to bowiem wielka szansa na zacieśnianie więzi, budowanie relacji oraz ich spajanie, aby trwały na całe lata. Warto o nie zadbać, bo przy posiłku znikają wszystkie smutki, można dostrzec nową nadzieję i szansę. Dobre ciasto i herbata to towarzystwo długich rozmów i nowego startu.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Świat deserów i ciekawych połączeń jest enigmatyczny, ale my proponujemy nieco bliższe poznanie tych niebanalnych rozwiązań. Zorganizujemy i zapewnimy wysokiej jakości warsztaty ze sztuki kulinarnej, z akcentem na dekorowanie słodkości, a przekonacie się, jak słodkie potrafi być życie!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE