Za oknami jest coraz cieplej, ptaki zaczynają śpiewać, temperatura rośnie, a dni stają się dłuższe. Siedzenie w domu w takie dni, jest po prostu grzechem. Razem zadbamy o to, aby Państwa wyjazd, czy weekendowy, wakacyjny czy nawet jednodniowy, był spędzony aktywnie i z dobrym sprzętem! Skoro mowa o sprzęcie do wspinaczki, to nic innego nie przychodzi nam na myśl jak góry, prawda? I właśnie o nich co nieco w tym artykule opowiemy.

Góry dają nam możliwość spędzenia aktywnie czasu w różnoraki sposób. Są one uniwersalne dla każdego. Górskie powietrze ma w sobie wiele właściwości leczniczych. Szlaki dają nam możliwość zwiedzenia najpiękniejszych tras, nie trzeba wchodzić na sam szczyt, aby podziwiać górskie łańcuchy. Takiego widoku nie da się odwzorować gdzie indziej. Wiadomo, im wyżej, tym więcej widzimy, możemy być z siebie bardziej dumni. Do takiej wspinaczki niezbędny będzie tutaj odpowiedni sprzęt wspinaczkowy, który ułatwi wejście na szczyt.

Zatem o jakim sprzęcie mówimy?

Jednym z ważniejszych elementów wspinaczek są buty. Nie, nie, to nie mogą być trampki czy sandały. Najlepiej sprawdzą się tutaj buty wspinaczkowe. Takie obuwie powinno mocno przylegać do stopy i kostki. Ograniczy to możliwość uszkodzenia kostki. Dla większego bezpieczeństwa, specjaliści od wspinaczek preferują młodym amatorom uprząż wspinaczkową. Ważne, aby była wygodna i nigdzie nie uwierała. Do tego niezbędna będzie lina asekuracyjna, w razie, gdyby noga nam się podwinęła. Wspinaczka nie obejdzie się bez karabinków i ekspresów, tym bardziej dla początkujących osób, które nie mają dużej wprawy w tym sporcie. Wspinając się na jakikolwiek teren, nie możemy zapomnieć o kasku. Jest to jeden z ważniejszych elementów wspinaczki u początkujących jak i tych zaawansowanych.

Nie ma co obawiać się o technikę wspinaczki i trasy. Każdy kto pierwszy raz wybiera się na górską wyprawę, może skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które poprowadzą Was przez cały ten magiczny świat wspinaczek. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa i stosując się do obowiązkowych reguł, taki wyjazd może okazać się niezłą rozrywką na długie lata.

Wspinaczka jest takim rodzajem aktywnego wypoczynku, w którym wzmocnisz wszystkie mięśnie całego ciała. Wpływa na zwiększenie gibkości i zakres ruchów w stawach. Uczy nas umiejętności radzenia sobie w trudnych i ekstremalnych sytuacjach. Ważne jest tu zaufanie i wiara w siebie. To co, gotów na niezwykłą przygodę wspinaczkową? Skontaktuj się z nami, a ze wszystkim pomożemy!