Halloween to święto, które obchodzimy 31 października. Wśród społeczeństwa istnieje powszechne przekonanie, że jest to zwyczaj pochodzący z Ameryki- to ogromny błąd. Halloween, które obchodzimy w Wigilie Wszystkich Świętych, ma historię sięgającą czasów Celtyckich. W ówczesnych czasach wierzono, że ostatni dzień października jest dniem, kiedy duchy wszystkich zmarłych pojawiają się w ziemskiej sferze. Według celtyckich wierzeń istoty te szukały ciepła w naszych domach. Halloween jest wydarzeniem, którego symbolem zostały sabaty czyli zloty czarownic oraz wróżby i magia.

Tradycje Halloween’owe

Zwyczaje i zabawy, które praktykowane są od lat stały się nieodłącznym elementem obchodzenia Halloween. Organizator takiego wydarzenia musi wziąć pod uwagę wiek gości i wybrać odpowiednie dla nich tradycyjne rozrywki.

Jednym z pomysłów, którego nie możemy pominąć to zabawa w świetlny krąg- polega ona na przeskakiwaniu przez świeczki, które są ustawione w okręgu. Wszystkie płomienie, których nie zgasimy oznaczają miesiące, które będą dla nas szczęśliwe. Bez wątpienia impreza Halloweenowa nie może odbyć się bez wróżenia ze spodków bądź fusów kawy. Wśród tradycyjnych zabaw znajdziemy także wrzucanie orzecha do ogniska- jeśli owoc pęknie to w najbliższym czasie odnajdziemy ukochanego bądź ukochaną. Jeśli organizowana przez nas impreza jest skierowana do młodzieży bądź dzieci to koniecznie musimy zorganizować zjadanie słodyczy i owoców zawieszonych na nitce. Sęk i urok tej zabawy polega na tym, że musimy to zrobić bez użycia rąk!

Straszne dekoracje na Halloween

Tajemniczość i mroczność to cechy, które powinny charakteryzować Halloweenową scenerię. Zaprojektowanie i stworzenie takiego wystroju powinno być oparte o kreatywność i dopracowanie detali. W ofercie Whatevent znajdziecie wiele ciekawych dekoracji oraz całościową scenografię. Bez wątpienia Halloween jest świętem nierozerwalnie kojarzącym się z dyniami oraz duchami. Pierwszy element warto wykorzystać do tworzenia klimatycznych lampionów- wprowadzą aurę tajemniczości. Z kolej postaci duchów warto zawrzeć zarówno w obrazach, ciekawych straszydłach, ale również w przygotowanych przebraniach dla gości. Dekoracje na tę okazję powinny być utrzymane w ciemnej kolorystyce. Niech pojawią się miotły i kapelusze czarownic, świece, dziwne i straszne postaci czy nietoperze.