Niewielkie miejscowości, z pozoru nieatrakcyjne mogą być doskonałym celem wyprawy integracyjnej. Wtedy, oprócz samych przygotowanych atrakcji, wystąpi element zaskoczenia związany z terenem i odkrywaniem jego tajemnic. Razem z naszą agencją eventową wybierzecie się zatem do mało znanego, ale wartego odwiedzin miasta.

Położenie i krótka historia Koziegłów

Koziegłowy to niewielkie miasteczko położone w województwie Śląskim, nieopodal trasy A1, na odcinku łączącym Częstochowę z Siewierzem, a dalej z Katowicami. To także siedziba Gminy, znajdująca się w powiecie myszkowskim. Pierwsze historyczne zmianki o tej miejscowości pochodzą z XI i XII wieku. Lata mijały, a tereny te przechodziły z rąk do rąk, początkowo należąc do Księstwa Siewierskiego. W XIV wieku wybudowano tutaj zamek, który razem z całym miastem został sprzedany jednemu z biskupów krakowskich. Dopiero w 1790 roku Księstwo zostało włączone do Rzeczypospolitej. W czasie zaborów odebrano temu miejscu prawa miejskie, które zostały przywrócone dopiero w 1949 roku. Zamek średniowieczny, niestety nie przetrwał do dzisiejszych czasów – zachowały się jedynie fragmenty fundamentów i fosy.

Aktywna integracja w Koziegłowach

Nasza agencja przygotowała specjalną integrację w formie questingu. W naszym wydaniu to nic innego jak zagadkowy spacer. Nasi animatorzy podzielą uczestników na kilka grup, a każda z nich zostanie wyposażona w instrukcje, mapy i niezbędne przedmioty, które ułatwią dotarcie do ukrytego skarbu. Każda z drużyn, będzie miała za zadanie ponadto rozwiązać napotkane na drodze zagadki logiczne oraz pokonać różne rodzaje torów przeszkód. W nagrodę, na każdym punkcie otrzymają zestaw liter niezbędnych do utworzenia hasła, które stanie się kluczem do odnalezienia skarbu. Quest ma za zadanie pokazać również walory Koziegłów, jego zabytki, nieznaną historię i ludzi. Oczywiście czas na pokonanie trasy jest ograniczony i wyniesie półtorej godziny. Wiąże się to ze sprawdzeniem uczestników pod kątem zdolności radzenia sobie pod presją czasu, umiejętności delegowania zadań, a także orientacji w terenie. Zadania będą tak skonstruowane, aby wyzwolić nakłady pewności siebie i pozwolić na przełamanie strachu czy też barier trzymających w swojej bezpiecznej strefie komfortu. Dzięki temu, taka integracja będzie miała realny wpływ na zachowania i motywy pracy, polepszając jej efektywność, a także samą atmosferę i relacje między uczestnikami eventu.