Scenografia PRL pozwala tworzyć niezwykłe aranżacje na imprezy tematycznej, a nawet śluby czy bankiety. Styl PRL może opierać się na zaaranżowaniu otoczenia sceny z wykorzystaniem mebli, która w tamtym czasie były dostępne i użytkowane w wielu polskich domach. Fotele, drewniane krzesła, meblościanki, czy wersalki sprawdzą się jako elementy scenografii na dowolnej tematyce imprezy.

Jakie pomysły można zrealizować na scenie w stylu PRL?

Scenografia tematyczna w stylu PRL może przedstawiać również sklepy, które funkcjonowały w nowym okresie czasu. Ich podobne aranżacje, czyli duże wagi, proste blaty, kilka stolików z krzesłami, prosta ściana oklejona płytkami, na stołach położone obrusy  foliowe w kratkę biało czerwoną lub inne wzory, sztućce przypięte do stolików, napoje w skrzynkach plastikowych, oranżada, syfony czy telefony stacjonarne, to detale, które mogą się znaleźć w scenografii. W przypadku sceny wnętrza domów, na scenie sprawdzi się duży telewizor w starym stylu, dywany, a także obrazy czy obrazki z głównych stron gazet, paprotki w doniczkach czy maszyny do szycia lub pisania. Uzupełnieniem w scenografii mogą być stojące na statywie duże formaty polskiej złotówki z czasów PRL czy niebieskiego zegara, które oznacza godzinę w telewizji, rozpoczęcie w programach telewizyjnych. Dobry modelem na takiej scenografii będzie również zegar w kolorowe paski, który wyświetlał się po zakończeniu programów telewizyjnych, a także flaga PZPR czy billboard PRL.

Co można jeszcze zaczerpnąć ze stylu PRL?

W związku z tym, że w tamtym czasie były zamknięte granice można pokazać świat z tej perspektywy, ustawić na scenie budkę graniczną. Można wprowadzić także wszystkie monety i banknoty jakie wiążą się z tym okresem, wkomponować stare radia, gramofony, a nawet stare samochody. Wprowadzenie jednego takiego pojazdu na scenę w postaci syrenki, będzie świetnym tłem scenografii, a po prelekcjach także elementem, w którym wszyscy będą chcieli zrobić sobie zdjęcia. Syrenkę można zastąpić również maluchem, który wzbudza równie dużo zainteresowania. A kiedy uda się zdobyć dawne gadżety, na scenie może pojawić się także pralka Frania. Impreza ze scenografią w stylu PRL przypomni wielu osobą dawne czasy lub czasy swojego dzieciństwa.