Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sporów na świecie. Nawet jeśli ktoś nie uprawia piłki nożnej zawodowo lub amatorsko, to przynajmniej kojarzy, na czym ogólnie polega i jakie są podstawowe zasady. Dlatego atrakcje eventowe związane z piłką nożną są bardzo skuteczne, ponieważ dostarczają rozrywki każdemu. Zwykły mecz piłki nożnej czasem jest jednak niewystarczającą formą rozrywki i konieczne jest zapewnienie na evencie jakiejś urozmaiconej wersji tego sportu, z którą uczestnicy wydarzenia na pewno nie spotykają się na co dzień. Bardzo interesującym pomysłem jest nożny bilard, który jak się okazuje, znakomicie sprawdza się jako atrakcja eventowa.

Czym jest nożny bilard?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie piłki nożnej oraz bilarda. Zasady gry łączą w sobie przepisy związane z tymi właśnie sportami. Zadaniem grających zawodników lub drużyn jest kopanie jednej piłki w taki sposób, aby wszystkie pozostałe wstrzelić do odpowiednich koszyków. Każdy na pewno kojarzy, jak gra się w bilarda, a więc nie ma co zbyt dużo tłumaczyć, bo zasada jest tutaj dokładnie taka sama. Korzystać można tylko z nóg, a więc tak samo, jak w futbolu. W ostatnich latach nożny bilard zaczął zdobywać popularność i coraz częściej pojawia się na różnego rodzaju eventach, ponieważ okazał się świetnym sposobem na aktywizację ludzi i dostarczenie im ciekawej rozrywki.

Co jest potrzebne?

Co jest potrzebne do zorganizowania nożnego bilarda na evencie? Przede wszystkim potrzebne będzie odpowiednie boisko do takiej atrakcji. Są to zazwyczaj boiska składane, które w danym miejscu się po prostu odpowiednio przygotowuje. Boiska mają różną nawierzchnię, to akurat nie jest najważniejsze. Istotne, aby na obrzeżach boiska były twarde ścianki, od których piłki mogą się odbijać. Piłki są drugim elementem, który trzeba zapewnić. Najlepiej, aby były to piłki wysokiej jakości i wystarczająco dopompowane, aby odbijały się od siebie oraz od wspomnianych ścianek. To właściwie wszystko, Prostota to jedna z największych zalet nożnego bilarda. Oprócz tego koszty przygotowania takiej atrakcji nie są wysokie, co też jest sporym atutem. Właśnie dlatego nożny bilard jest tak popularny na eventach.