Nie oszukujmy się, mało kto wybiera się w tych czasach na biwaki do lasu. Duża cześć z nas woli nieco bardziej ekskluzywne hotele, oferujące bogaty wachlarz atrakcji i różnorodne jedzenie. Spójrzmy na to też z innej strony, taki nocleg też swoje kosztuje. A co, gdyby wybrać tańszą opcję, przeżyć niesamowite emocje, poczuć się jak na survivalu pośród gołego nieba? Zdecydowanie będzie to lekcja życia i świetna przygoda, którą zapamiętacie na długo. Wybierając się na kemping pod namiot, warto zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy, aby cała wyprawa była bezpieczna i przede wszystkim udana!

Jak zacząć planowanie biwaku?

Przede wszystkim warto zacząć od wyboru miejsca, w którym rozpoczniemy nasz biwak. Miejsce jest ważne, ponieważ zapewni to nam wygodę w spaniu, unikniemy dużego wiatru czy zalania namiotu. Czas gra tu równie ważną rolę, ponieważ wakacyjne dni, niekiedy potrafią być chłodne. Czas na pakowanie. Co zabrać ze sobą? Oto podstawowy sprzęt biwakowy:

  • Namiot – odpowiedni do ilości osób i warunków pogodowych,
  • Śpiwór,
  • Dla większej wygody – materac, karimata, poduszka,
  • Płachta biwakowa – osłona podczas upalnych lub deszczowych dni,
  • Sprzęt do gotowania – kuchenka, zestaw sztućców, garnek, patelnia, lodówka turystyczna, woda, worki na śmieci, niezbędne jedzenie oraz napoje,
  • Rzeczy do higieny osobistej oraz apteczka,
  • Odpowiednie ubranie,
  • Oraz z dodatkowe akcesoria takie jak krzesełka, leżaki, stolik, lampa bądź czołówka, radio, głośnik, powerbank.

Wybierając się na biwak mamy do czynienia nie tylko z bliskością natury, ale także jest to pewnego rodzaju nowe doświadczenie. I oczywiście jedna z ważniejszych zalet – odizolowanie się od otoczenia i Internetu. Każdy z nas potrzebuje chwili „odłączenia” się od elektroniki. Przebywanie w środowisku naturalnym jest wielkim krokiem, dlatego wszystko mysi być dobrze przemyślane. Odpowiedni sprzęt biwakowy zapewni większą wygodę i pozwoli przeżyć prawdziwy survival.

Jest mnóstwo lokalizacji, gdzie można rozbić namiot i obcować z naturą. Wszystko zależy od własnych preferencji. Razem, możemy znaleźć odpowiednie miejsce i sprzęt, który zapewni smak prawdziwej przygody. Wypożyczenie sprzętu to wielkie ułatwienie i oszczędność. Zapraszamy do kontaktu z naszą grupą eventową, która pomoże zorganizować niezapomniany wyjazd.