Mapping 3D najczęściej spotyka się w postaci prezentacji na elewacje budynków. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zaprezentować mapping 3D we wnętrzu, i tym samym wprowadzić członków imprezy wydarzenia lub eventu w inny świat. Na każdej ze ścian  pomieszczenia może zostać wyświetlony mapping 3D, w którym uczestnicy poczują się jak w trójwymiarowym świecie.

Jak to zrobić dobrze aby mapping 3D we wnętrzu zachwycił?

Aby zrealizować mapping 3D we wnętrzu, wszyscy uczestnicy imprezy muszą stanąć na środku pomieszczenia. W rogach pomieszczenia znajdują się projektory, które następnie będą rzucać obrazy na ścianę pokoju, sali i sufitu. Spowoduje to, że ludzie stojący wewnątrz, w całej prezentacji, wokół siebie będą widzieć mapping 3D i oglądać prezentację, jakby stanęli na środku ulicy swego mieszkania czy życia, w zależności od tego, co jest wyświetlane w danym czasie. Dzięki takiej technologii można w jednej chwili przenieść się na środek łąki, wzlecieć do nieba, czy stanąć na ruchliwej ulicy, i zobaczyć wszystko w ruchu wokół. Mapping 3D ukrywa trójwymiarowość obecnej architektury, więc w przypadku wyświetlania we wnętrzach, również wszystkie ściany i kanty pomieszczenia zacierają się, a prezentacja nabiera trójwymiarowego przekazu.

Chcąc jeszcze bardziej wyróżnić prezentowany na ścianach mapping 3D, można połączyć go z prezentacją laserową. Kiedy na ścianach wyświetlana jest historia, a nad głowami przemieniają się kolorowe wstęgi laserów, człowiek zaczyna czuć się jak w innym świecie. Nieodzownym elementem mappingu jest również muzyka, której zadaniem jest domknięcie efektu finalnego i wizualnego przedstawionej historii.

Mapping we wnętrzu jako performance

Mapping prezentowany na ścianach pomieszczenia może także być częścią performansu.  Poza efektami jakie daje, czy uzupełnieniem przekazu laserami i muzyką, wśród ludzi mogą wejść postaci na szczudłach, poprzebierane w różne nietypowe istoty, i nadać całemu wyobrażeniu namacalny przekaz i interesującą historię. Performance przeważnie pokazuje problemy świata przerysowane w formie artystycznej. Pokazuje zagładę, odrodzenie, życie człowieka, emocje i uczucia, ponieważ to one wszystkie wpływają na odbiór tej historii przez obserwujących i zmianę psychiki wewnątrz każdego z nich.