Atrakcje eventowe podnoszą  rangę spotkania. Im więcej atrakcji na evencie się znajdzie, tym ludzie chętniej korzystają z tego typu spotkań. Najbardziej pożądane i chętnie odwiedzane eventy, posiadają liczne targowiska firm, które zainwestowały w dany event, są współorganizatorami albo zaproszonymi gośćmi i posiadają atrakcje, których na co dzień nie mogą zobaczyć lub z nich skorzystać uczestnicy imprezy.

Czym jest malowanie światłem?

Malowanie światłem przypomina malowanie piaskiem, ale wszystko odnosi się do świetlistego obrazu, który przygotowuje malarz w trakcie trwania danej imprezy.  Fluorescencyjne i świecące tła, robią na gościach ogromne wrażenie, ponieważ jest to metoda, która jest jeszcze mało znana i potrafi zaskoczyć samym efektem wizualnym.  Malowanie światłem to nie tylko finalny obraz, który robi efekt, ale cały proces tworzenia przyciąga uwagę swoim wykonywaniem. Każde pociągnięcie tak zwanego “pędzla” jest widoczne po narysowaniu i rozświetla się.

Dlaczego warto wybrać malowanie światłem na żywo?

Eventy, które finalnie kończą się imprezą integracyjną, często w ciągu dnia skupiają się na przekazie, prelekcjach, konferencjach, aby wieczorem podsumowaniem stała się oryginalność imprezy. Eventy, im bardziej zaskakujące swoim programem, tym więcej osób chce wieczorem na nie przybyć. Najczęściej zaprasza się znane gwiazdy na koncerty wieczorne lub tworzy pokazy laserowe świetlne czy inne. Do tego typu forum zalicza się także malowanie światłem na żywo.

W przeciwieństwie do innych pokazów, takie rozwiązanie może pełnić rolę tła w ciągu dnia, kiedy na sali scena jest lekko przyciemniana. Finalny efekt obrazu może być zakończony właśnie na imprezie wieczornej, gdzie tło sceny będzie rozświetlać się na zdecydowanie ciemniejszej sali. Malowanie światłem daje ciekawy przekaz i wzbudza w zachwyt wszystkich odbiorców, ponieważ cały dzień, dzieło powstaje na oczach uczestników i nie jest formą, która zostanie zachowana na stałe. Tak jak w przypadku piasku, obrazy ze światłem również ulegają wyczyszczeniu, więcej ich efekt jest chwilowy. Każdy kto może zobaczyć jego koniec, chętnie wykonuje przy nim zdjęcia pamiątkowe. Taka atrakcja na evencie będzie tworzyć dodatkową reklamę, szczególnie wtedy, kiedy event powtarzalny jest co roku. Przybyli goście w kolejnym roku chcieliby zobaczyć inne dzieła, więc ponownie chcą przybyć na wydarzenie.