Na ostrym dyżurze zawsze sporo się dzieje. Nieprzewidziane zwroty akcji, pacjenci i przypadki zdrowotne. Chcesz tego doświadczyć osobiście? Masz ochotę na niebanalną imprezę dla swoich znajomych? Świetnie! Dzisiaj dowiesz się, jak zorganizować event w stylu lekarzy i pielęgniarek. Poznasz atrakcje na takie wydarzenie, odpowiednie przebrania i oczywiście genialną scenografię.

Scenografia – od czego zacząć przygotowania do imprezy?

Zacznij przede wszystkim od wprowadzenia idealnej atmosfery, która pozwoli Twoim gościom poczuć klimat eventu i wprowadzi ich w świat medyczny, o którym do tej pory nie mieli pojęcia. Jak tego dokonać? Do ozdobienia miejsca imprezy potrzebne Ci będzie:

  • szpitalne „łóżko”,
  • sala operacyjna,
  • narzędzia chirurgiczne,
  • miejsce ostrego dyżuru,
  • stroje dla lekarzy i pielęgniarek,
  • karty pacjentów,
  • niezbędne leki.

Jeżeli już wszystko masz wstępnie przygotowane, pora się przebrać i podzielić rolę między uczestników. Panie zostają pielęgniarkami, a ponowie lekarzami i chirurgami. Oczywiście później będzie czas na przyjmowanie pacjentów. O tym za moment.

Ostry dyżur – atrakcje na imprezę w stylu lekarzy i pielęgniarek

Pierwszym pomysłem na rozpoczęcie całej zabawy może być wykonanie kart chorobowych, przyjętych „pacjentów” z dolegliwościami i objawami, które samodzielnie wymyślacie. Następnie zróbcie lekarstwa, na przykład smakowite drinki, czy cukierki tabletki. Kolejnym sposobem na niezapomnianą zabawę może być operacja ciężkiego przypadku zdrowotnego, oczywiście na niby.

Jeżeli wszystkie pomysły już wyczerpiecie, zawsze możecie jakoś urozmaicić pacjentom pobyt w waszym szpitalu, na przykład poprzez wspólne gry w karty, oglądanie przerażających horrorów na przemian z komediami. Idealną propozycją jest również robienie gościom Waszej kliniki zdjęć, czy nakręcanie z nimi krótkich filmików. Dzięki tym inspiracjom Wasza impreza na pewno będzie udana i wszyscy uczestnicy będą się wyśmienicie bawić. Gwarantujemy również dużą dawkę śmiechu i nieprzewidzianych zwrotów akcji!