Lata 60’ to okres prawdziwej rewolucji nie tylko modowej, ale również kulturowej. Nowe zwyczaje, inne trendy i styl to znak rozpoznawalny tego czas. Dlatego, gdy przychodzi nam zorganizować event rodem z tamtych lat, czeka na nas nie tylko zaplanowanie mocy atrakcji, rozrywki i zabawy, ale również kreatywne podejście do strojów, które obowiązują na takiej imprezie.

Trzeba, jak najlepiej oddać atmosferę z tamtych lat oraz ubrać się tak, by wyglądać niczym osoba wyjęta z tamtejszego roku. Zaraz podpowiemy Ci, jak to wszystko szybko przygotować.

Stroje na imprezę tematyczną w stylu lat 60’

Ciuchy, dodatki i akcesoria a’la lata 60’ bardzo łatwo jest znaleźć w sklepach z odzieżą używaną, w szafach naszych babć i dziadków oraz w wypożyczalniach. Oczywiście ta pierwsza, czy druga opcja wydaje się być najrozsądniejsza, ale nie zawsze mamy możliwość z niej skorzystać.

Komponowanie „stylizacji” to nie łatwa rzecz. W tamtych czasach modne były dla Pań:

  • sukienki w geometryczne wzory lub rozkloszowane,
  • bransoletki i inna biżuteria z tworzywa sztucznego,
  • wysokie obcasy.

Dla Panów:

  • skórzane kurtki,
  • jeansowe ubrania,
  • spodnie dzwony.

Zabawy i atrakcje na imprezę rodem lat 60’

Jednym z pomysłów na świetną zabawę na takim evencie może być karaoke, na przykład śpiewanie piosenek zespołu The Beatles, czy Czerwone gitary. Kolejna propozycja to serwowanie drinków lub potraw pod nazwami uwielbianych piosenkarzy z tamtych lat. Można również zapanować grę, która sprawdzi nasza wiedzę o kulturze, modzie i rozrywce, które pojawiły się w latach 60’.

Dekoracja imprezy w stylu lat 60’

Szalone lata 60’ to przede wszystkim czas różnych manifestacji, pacynek i hipisowskich ruchów oraz zespołów muzycznych, śpiewających odważne piosenki. Pomieszczenia, w których będzie miała miejsce ta impreza można więc udekorować w sposób oddający styl życia z tamtych lat. Cytaty piosenkarzy, które przeszły do historii, obrazki przedstawiające pacyfki, czy kwieciste wzory. Doskonałej zabawy!