Hej tam pod lasem! Macie ochotę na przygodę i moc atrakcji, o których nikomu się nie śniło? Wskoczcie w góralski stój, ubierzcie kapelusze, złapcie ciupagę w dłoń i zabawcie się, niczym prawdziwi zbóje z filmu „Janosik”! Jak to zrobić od A do Z? Zaraz podpowiemy Ci, jak urządzić tego typu event.

Góralu przywdziej regionalny strój

Nic tak nie odda prawdziwego góralskiego klimatu na imprezie, jak oryginalny, regionalny strój góralski i dla Pań, i dla Panów. Do tego obowiązkowo fryzury tradycyjne, czyli zaplecione, długie warkocze, koki, czy spięte do góry włosy. Teraz tylko kierpce na stopy, ciupagi w dłoń i zaczyna event po zbójecku!

Scenografia  stylu Janosika

Góralski styl musi również mieć swoje odbicie w dekoracjach i muzyce. Postawmy na sztuczne skóry dzikich zwierząt, owcze dywany, drewniane meble, długie ławy, stoły pokryte haftowanymi obrusami, szklane naczynia w kwiaty, palący się kominek lub ognisko, świece i oczywiście do tego rytmiczna, góralska muzyka.

Atrakcje na imprezę

Tutaj, mamy ogrom możliwości. Możecie zorganizować:

  • golenie owiec, czyli na przykład obieranie starych swetrów w towarzystwie góralskich przyśpiewek i dobrego wina,
  • polowanie na dziki i niedźwiedzie, w tym wypadku idealnym rozwiązaniem będą makiety tych zwierząt i celowanie do nich, na przykład z karabinów na wodę,
  • góralska kapela – uczymy się kilku najlepszych piosenek i przygotowujemy występ,
  • pieczenie barana lub dzika na ognisku,
  • tańce góralskie.

Kuchnia Janosika

Uczta musi być suta i zakrapiana dobrym winem oraz polską wódką. Górale uwielbiają swoje regionalne dania, mięsne przysmaki i dziczyznę. Nie może ich zabraknąć na waszym stole. Zjedzcie oscypki pieczone na grillu z żurawiną, kiełbasę z barana, czerninę, czy żurek z kiełbasą lub zasmażaną kapustę.

Event w stylu Janosika nie będzie nudny. Na pewno znajdziecie wiele atrakcji, które bardzo Wam się spodobają i wciągną Was w zabawę. Pamiętajcie tylko, by nie zapomnieć o góralskich przysmakach i regionalnej muzyce, która urozmaici wydarzenie!