Karaoke to niezawodny sposób na integrację ze sobą ludzi. Pozwala wykazać się twórczo, zaprezentować swoje umiejętności oraz przełamać barierę przed wystąpieniami publicznymi. Nawet wówczas, kiedy nie posiada się talentu wokalnego, dzięki karaoke można przełamać swoje wszelkie bariery i zobaczyć czy ma się odwagę sprostać wszelkim wyzwaniom jakie niesie ze sobą życie. Karaoke stosowane na imprezach integracyjnych pozwala zaobserwować czy grupa wyjazdowa będzie ze sobą współpracować czy rywalizować.  Zabawa jest często przekładnikiem tego jak pracuje się w biznesie i w życiu.

Dlaczego warto zorganizować karaoke w plenerze?

Karaoke w plenerze, w odróżnieniu od karaoke we wnętrzach, wymaga innego nagłośnienia i innego ukierunkowania na odbiorców. Poza obrębem osób, które są w karaoke zaangażowane, śpiew i covery piosenek mogą usłyszeć inni przechodni. Wprowadza to dodatkowy stres dla występujących, ale jednocześnie uczy ich, że występy publiczne mają trafić do większej ilości osób. Dodatkowo, karaoke uczy jak skupiać swoją uwagę na konkretnej grupie odbiorców i nie rozpraszać się kiedy nie jest to potrzebne. Karaoke może zatem nauczyć skupienia na pracy, a nie tylko skupienia w zakresie śpiewania. W dużych firmach, kiedy pracownicy muszą pracować na sali z innymi osobami, to skupienie często jest rozpraszane. Karaoke także uczy słuchać. Nie tylko występujące osoby nabierają dodatkowych umiejętności, ale  i słuchacze, którzy są w staie samodzielnie zinterpretować dany utwór wykonany przez konkretną osobę.Nie ważne jest ocenianie śpiewania, ale zwrócenie uwagi czy można skupić się na tekście, który jest przekazywany. Dostrzeżenie tych wartości względem prezentowanego karaoke, pomaga dostrzec na spotkaniach biznesowych i integracyjnych firmowych, kto w biznesie będzie dobrze przewodził i jak będzie się rozwijał ze względu na słuchanie.

Karaoke jako szkolenie

Śpiew, który nie występuje w każdej branży, może stać się dobrą podstawą do wykonania szkolenia dla swoich uczestników. Kiedy zintegrowana grupa dobrze już się zna, można przeprowadzić test, w którym każda osoba będzie musiała zaśpiewać znany utwór. Dobrze również, aby utwory zostały wybrane przez osobę, która wyjdzie na środek. Dzięki temu można poznać jej gust muzyczny, możliwości rozwojowe, umiejętności językowe,  umiejętności związane z wystąpieniami publicznymi, a także odkryć takie cechy jak skupienie się i możliwość wykonywania kilku czynności jednocześnie.

Do wykonania karaoke w plenerze, najlepiej sprawdzić mikrofon bezprzewodowy z funkcją nagłośnienia oraz nagrywania. Przekaz utworów można utrwalić, a po pewnym czasie zaprezentować danej osobie, by zobaczyła jak rozwinęła się w przeciągu pracy w firmie, tylko na bazie śpiewania. Warto wykorzystać karaoke jako podstawę konkursów czy szkolenie związane z wystąpieniami publicznymi.