Terminem wernisaż określa się otwarcie wystawy, zwykle złożonej z dzieł sztuki, choć może także dotyczyć ona innych rzeczy, takich jak na przykład historia miasta czy dorobek naukowy. Wernisaż odbywa się przed udostępnieniem wystawy zwiedzającym i niejednokrotnie ma charakter zamknięty. Łączyć się może z przedstawieniem wystawy, oprowadzeniem z komentarzem, spotkaniem autorskim. Zaproszone są osoby związane ze środowiskiem, a także goście specjalni, którymi mogą być politycy, biznesmeni czy artyści, obecni są także przedstawiciele mediów. Celem wernisażu jest bowiem nie tylko towarzyskie spotkanie i niejako premiera zbioru, ale także zdobycie rozgłosu i rozreklamowanie wystawy.

 Postaw na jakość

Elementem wernisażu często są  dodatkowe atrakcje, takie jak występy czy pokazy, które mają go uświetnić. Popularne jest organizowanie poczęstunku, który niekiedy przybiera formę eleganckiego bankietu. Na wernisażu obecni są ważni goście, tacy jak mecenasi artysty czy sponsorzy, których organizatorzy mogą zechcieć ugościć w szczególny sposób. Bez względu na to, co zostanie ostatecznie zdecydowane, nacisk musi zostać położony na jakość, a o tej jakości świadczyć będzie zwłaszcza obsługa. Doskonałym wyjściem będzie zatrudnienie hostess!

Dlaczego hostessy?

Jeśli chodzi o obsługę gości na wszelakich wydarzeniach, nie ma lepszego wyboru niż profesjonalni hości i hostessy. To osoby wyszkolone w tym zakresie, doskonale radzące sobie z nawiązywaniem relacji, cechujące się dbałością o prezencję i kulturalnym obyciem. Zajmą się przywitaniem gości, zaproszą na kawę i poczęstunek, mogą również poprowadzić atrakcje. Dzięki nim każda osoba, zaproszona na wernisaż, poczuje się mile widziana i ciepło przyjęta, a wizerunek organizatora zyska w oczach nie tylko gości, ale i – dzięki relacji w mediach – szerokiej publiczności!

 Whatevent – pewny partner w organizacji!

Aby wszystko poszło zgodnie z planem i wernisaż okazał się sukcesem, zespół złożony musi być z zawodowców – i dotyczy to także hostess i hostów. Nie każdy nadaje się do tej roli i warto włożyć wysiłek w to, by znaleźć osoby najbardziej odpowiednie. Teraz nie musisz się trudzić: wystarczy, że zgłosisz się do Whatevent, a my znajdziemy dla ciebie ludzi o najwyższych kwalifikacjach i z doświadczeniem, którzy spełnią wszystkie Twoje wymagania. Współpracujemy tylko z najlepszymi w tej branży. Możesz być pewien wysokiego standardu!