Sprawdzony sposób na promocję

Degustacje to jeden z najpopularniejszych sposobów promocji bezpośredniej, stosowanych przez producentów produktów spożywczych, ale i różnego rodzaju lokale gastronomiczne: restauracje, piekarnie czy cukiernie. Dzięki degustacji potencjalny klient nie musi ufać samym zapewnieniom i hasłom reklamowym. Może samodzielnie spróbować i dokonać oceny nowego produktu, bez ryzyka, że zakup będzie nieudany. Jeśli degustacja odbywa się w lokalu firmy, z łatwością może także zasięgnąć dodatkowych informacji z pierwszej ręki. Taki bezpośredni kontakt ma bezcenną wartość. Jednak by zwiększyć skuteczność i dotrzeć do szerszego grona odbiorców, degustacje są często prowadzone w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, na różnorakich targach i festiwalach, a do ich prowadzenia zatrudniane są hostessy i hości.

Prezencja i profesjonalizm

Potocznie praca hostessy czy hosta kojarzy się głównie z odpowiednią prezencją, ładnym wyglądem. Jest to bardzo powierzchowne postrzeganie tego zawodu, upraszczające jego złożoność. Wygląd to nie wszystko, a najważniejszy jest profesjonalizm, gotowość do uczenia się i dostosowania do warunków. Hostessa prowadząca degustacje musi nie tylko odpowiednio się prezentować, ale i posiadać szczegółową wiedzę na temat reklamowanego produktu, by móc udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi na ewentualne pytania. Powinna także być uprzejma i biegła w zakresie standardów obsługi klienta. Reprezentuje firmę i jej postawa ma wpływ na wizerunek i postrzeganie firmy. Dlatego wybór osób do pracy przy degustacji nie może być przypadkowy. Jednakże znalezienie odpowiednich kandydatów może nie być łatwe. Jak sobie z tym poradzić?

Poradź się specjalistów!

W tej sytuacji pomocą posłuży agencja eventowa, taka jak Whatevent. Łącząc własne bogate doświadczenie ze współpracą z agencjami hostess, będzie w stanie dobrać najodpowiedniejsze osoby na dane stanowisko. Hostessy i hości polecane przez agencję to osoby w pełni profesjonalne i znające się na swoim zawodzie, doskonale przygotowane do pełnienia obowiązków na stanowisku degustacyjnym. Pozbądź się ryzyka i bądź spokojny o przebieg swojej akcji promocyjnej. Zatrudnienie hostess i hostów za pośrednictwem agencji eventowej to gwarancja najwyżej jakości usługi i pełnej fachowości!