Podróż służbowa zwykle mylnie kojarzy się z delegacją nakładającą na pracownika obowiązek załatwiania wszelkich spraw czysto biznesowych. Wyjazd organizowany przez firmę to natomiast świetna okazja do integracji i zacieśniania więzi, co w przyszłości powinno przełożyć się na lepsze efekty uzyskiwane w pracy. Jako propozycję celu takiej podróży podsuwamy Pragę, która niewątpliwie stanowi jedno z najpiękniejszych europejskich miast.

Co zobaczyć w Pradze?

Stolica Czech zachwyca odwiedzających bogactwem swojej kultury i architektury. Oto kilka propozycji wartych zobaczenia miejsc, tuż po zaopatrzeniu się w tabliczkę tradycyjnej czekolady (Czekolada Studentská to jeden z najpopularniejszych czeskich smakołyków):

  • Zamek Praski (Zamek na Hradczanach) – według rekordów Guinnessa największy zamek na świecie pod względem zajmowanej powierzchni;
  • Stare Miasto ze średniowiecznym zegarem astronomicznym, pełne klimatycznych kawiarni i restauracji;
  • zdobiony rzeźbami Most Karola, łączący Stare Miasto z dzielnicą Malá Strana, która pełna jest zabytkowych budynków, kościołów i klimatycznych uliczek;
  • Josefov – dawne żydowskie getto, na które składają się podniszczone grobowce, synagoga i muzea;
  • Petřín – wzgórze, z którego widać panoramę miasta;
  • Muzeum Narodowe;
  • Letná Park – punkt widokowy na wzgórzu z widokiem na Wełtawę;
  • Teatr Narodowy.

Jak dobrze wykorzystać czas na wyjeździe firmowym?

Zagraniczny wyjazd firmowy to nie tylko okazja do eksploracji bogactwa obcej kultury, ale przede wszystkim szansa na bliższe zapoznanie ze współpracownikami i nawiązywanie nowych znajomości. Z tego względu kluczowe dla osiągnięcia sukcesu wyprawy może okazać się znalezienie złotego środka między rekreacją a czasem poświęconym na kwestie związane z życiem firmy. Plan dnia powinien uwzględniać i odpoczynek, i aktywności pozwalające na rozwijanie kompetencji zawodowych i interpersonalnych.

Whatevent zajmuje się kompleksową organizacją różnorakich wydarzeń. Przygotujemy dla Ciebie rozbudowaną ofertę wyjazdu firmowego, którą będziesz mógł jeszcze dodatkowo zmodyfikować, tak by uzyskać satysfakcjonujący program podróży. Nasze propozycje zadowolą zarówno miłośników odprężających wypadów w zaciszne miejsce, jak i pasjonatów ekstremalnych doznań.