Styl retro to przede wszystkim kolory, tonacja i elegancja, wzajemnie siebie uzupełniające. Styl retro w modzie charakteryzował się średniej długości spódnicami (w przypadku mody damskiej), kolorowymi opaskami czy eleganckimi koszulami. Na wielu zdjęciach, które pokazują style retro, można zauważyć kapelusze, balony i okulary przeciwsłoneczne w charakterystycznych oprawach. W stylu retro, to także gorsety, rękawiczki i niewielkie torebki. Zdarzają się również chusty na głowę czy apaszki związane w formie krawata. Jak  zatem przenieść taki styl do wnętrza, w którym będzie odbywać się  wieczór panieński?

Co się przyda na wieczór panieński w stylu retro?

Poza samym strojem, który jest zdecydowanie łatwiej dopasować do całego anturażu niż w przypadku innych styli imprez pańskich, dobór odpowiedniej dekoracji nie jest już tak oczywisty jak elementy związane z modą.

W pierwszej kolejności przydatne na pewno będą kapelusze i okulary, które mogą mieć wszystkie uczestniczki imprezy, a dopasowane będą stylem do stylu retro, bez rezygnacji z informacji jaką te przebrania mają przekazać. Dostępne na rynku kapelusze w czarnym lub różowym kolorze mogą charakteryzować się współcześniejszy napisem “Girls Night Out”, czyli Nocne wyjście dziewczyn.

Jeżeli wieczór ma się odbyć w domu można udekorować go girlandami z frędzli wykonanymi z metalizowanych paseczków. Do wyboru  są na rynku frędzle w złotym, srebrnym lub różowo złotym kolorze. Frędzle takie, pasują idealnie do stylu retro, podobnie jak pompony bibułowe czy rozety dekoracyjne, które nadają elegancji danej przestrzeni. Uzupełnić imprezę można rozrzucaniem konfetti po całym domu, w kolorze nawiązującym do girlandy z frędzli.

Jak udekorować stół w stylu retro?

Stół to miejsce, w którym skupiają się wszystkie osoby przybyłe na wieczór panieński. To właśnie stół powinien być udekorowany najpełniej i to on nada całego charakteru imprezie.  Papierowe zestawy złożone z talerzyków, kubków, a nawet sztućców i słomek, zapobiegają pracy związanej z myciem na bieżąco talerzy, i umożliwiają zwiększenie ilości uczestniczek  imprezy o dodatkowe osoby, nawet jeżeli nie były planowane wcześniej do wspólnej zabawy.   W stylu retro sprawdzą się talerzyki z różowego złota, nawiązujące do nich kubeczki w takim samym kolorze czy serwetki ze wzorem gwiazdek. Będą tworzyć unikalną podstawę do wykonania zdjęć z imprezy, w której na sam widok można uznać, że impreza miała miejsce z tematyką retro w tle.