Pola Lawendowe kojarzone są głównie z Prowansją i stylem prowansalskim. W Polsce znajduje się bardzo dużo punktów, w których można zobaczyć pola lawendowe. Pola Lawendowe w Polsce to atrakcja turystyczna, która największe zainteresowanie zyskuje w lipcu, kiedy lawenda kwitnie najpełniej. Jak zatem przekuć przestrzenie pełne lawendy w biznesowy wypoczynek?

Jak znaleźć odpowiednie miejsce?

Organizacja wyjazdu firmowego, który będzie miał oryginalną tematykę to nie lada wyzwanie. Pełnia lata i kwitnienie lawendy to odpowiednie rozwiązanie na tego typu dylematy. Poza samymi polami lawendy, których w Polsce jest ponad 16, a każde z nich rozmieszczone są we wszystkich rejonach Polski poza obszarem zachodnim, gdzie głównie dominują urokliwe winnice, spotkanie biznesowe potrzebuje miejsca noclegu, który można wcześniej zamówić i zorganizować.

Większość lokalizacji pól lawendowych, przyciągając do siebie rzeszę turystów jedynie roślinami, spowodowała powstawanie tematycznych miejsc noclegowych, w których w niedalekim sąsiedztwie od pól można w pełni wypocząć.

Najpopularniejsze miejsca z lawendą w tle to:

  • Lawendowe Pole w Jonkowie, gdzie znajduje się ogród botaniczny, agroturystyka, muzeum lawendowe, odbywają się warsztaty alchemiczne i sklepik z lawendą
  • Lisie Pole Plantacja Lawendy, gdzie można zakupić lawendę
  • Lawendowe Zdroje w Paksinie w okolicach Poznania, gdzie można zwiedzać plantacje i zakupić lawendowe pamiątki, olejki i mydła
  • Lawenda pod Trójką w Grębocinie, którą można zwiedzać
  • Lawendowe Wzgórze w Kiełczewicach Dolnych, które jest chętnie wybierane do zdjęć
  • Lawendowy Skowronek w Mikołowie będący młodą plantacją, która dopiero się rozwija
  • LavendLove w Ninkowie z plantacją lawendy, położona pomiędzy Radomiem a Kielcami. Plantacja, nocleg, a nawet własnej produkcji miody i bukiety przyciągają tu swoim wyjątkowym urokiem.

Mimo, że nie posiadają one bezpośredniego noclegu w swojej ofercie, wokół pól znajdują się  liczne pensjonaty i agroturystyka, które dostosowały swoją ofertę właśnie do atrakcji jakim są pola lawendy.

Inne miejsca z Lawendą w tle

Na większe konferencje i imprezy firmowe, warto przewidzieć rozwiązania, które mogą zastąpić pośrednio lokalizację pól lawendowych. Takim miejscem jest na pewno Lawendowy Pałacyk, który proponuje swoim gościom nie tylko wypoczynek wśród lawendy, ale także wnętrza pełne kwiatów i lawendowego anturażu. Pałacyk znajduje się we wsi Błonie, położonej między Sochaczewem a Warszawą.

Kiedy ciężko jest dojechać większej ilości osób do odległego od centrum miast miejsca, dostępne oferty na rynku pozwalają poczuć chociaż namiastkę lawendowego świata, który napawa optymizmem i wpływa kojąco na układ nerwowy, w pełni go wyciszając. Spotkanie biznesowe w takim otoczeniu będzie nie tylko udane, ale i trudne rozmowy będą miały zdecydowanie łatwiejszy i spokojniejszy przebieg.