Wyjazd integracyjny do Muzeum Zabawek

2021-11-07T19:33:20+01:0013 listopada 2021|Agencja Eventowa, Wyjazdy firmowe|

Mieści się w Krynicy-Zdroju. Jest to muzeum ciekawe pod jednym względem – zazwyczaj tego typu miejsca gromadzą przedmioty i obiekty nieodłącznie związane z historią, albo sztuką. To jednak przechowuje w swym wnętrzu obiekty należące do świata rozrywki – i to na dodatek dedykowanego dla najmniejszych. Proszę Państwa, przedstawiamy Wam – Muzeum Zabawek!

Jaka jest historia zabawek i czemu są one ważne?

Zabawki to pomysł stary, jak świat. Od kiedy istniały dzieci, nieodłącznym było także pojawienie się czegoś, dzięki czemu będą się mogły rozwijać, wzmacniać wyobraźnię, czy po prostu zająć się czymś, gdy rodzice nie mają czasu aby uważnie przy nich czuwać. I tak zaczęły się pojawiać lalki, domki dla lalek, klocki, samochody, czy piłka do gry. Oczywiście, zabawki różnią się w zależności od wieku dziecka, a także szerokości geograficznej. Ponadto, te z przeszłości różnią się tworzywem wykonania od tych współczesnych. Niegdyś były to przedmioty pochodzenia naturalnego, dzisiaj coraz częściej są to plastiki i inne tworzywa syntetyczne.

Czym się różnią dzisiejsze zabawki od starszych?

  1. Rozwiązaniami technologicznymi – wraz z postępem cyfryzacyjnym, ztechnologizowany został także świat zabawek. Nic dziwnego, ponieważ dają zupełnie inne możliwości, niż kiedyś.
  2. Estetyką – każda epoka ma swój własny kanon piękna, a zatem i zabawki różnią się od siebie. Sto lat temu lalki nosiły długie suknie. Dzisiaj często występują nawet w stroju kąpielowym.
  3. Ilością elementów – rozwój infrastruktury pozwala dzisiaj na tworzenie zabawek wieloelementowych.
  4. Materiałem – od kiedy rozpowszechniono plastik, zdaje się od królować w życiu codziennym, zarówno dorosłych jak i najmłodszych.

 

Wszyscy jesteśmy dziećmi – niezależnie od wieku. Warto zatem poznać, jakie rozrywki towarzyszyły najmłodszym w minionych latach. Wyjazdy integracyjne do muzeów uczą, edukują i relaksują. A tak ciekawe, jak to powyższe, dodatkowo wprowadza element „novum” do życia. Jeśli poszukujecie dobrego organizatora Waszego wyjazdu firmowego, bardzo serdecznie polecamy naszą firmę – zadzwońcie do nas, a przedstawimy Wam szczegóły. Zapraszamy!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE