Trudno wyobrazić sobie event bez oświetlenia. W końcu światło nie tylko oświetla podczas pochmurnych dni czy ciemnych nocy, ale także tworzy klimat całego wydarzenia. Oświetlenie odgrywa więc niezwykle istotną rolę podczas każdego eventu. Z tego względu nie można pominąć tej kwestii podczas organizacji imprezy.

Głównym oświetleniem na większości eventów są reflektory. To za ich pomocą oświetlane są sceny, a także miejsca dla gości. Nie są one tak spektakularne jak lasery, jednak w zupełności wystarczające jako podstawowe oświetlenie. W tym artykule przedstawimy Ci kilka rodzajów reflektorów i podpowiemy, czym kierować się przy wyborze.

Wybór reflektorów

Kluczowym kryterium przy wyborze reflektorów będzie przede wszystkim wielkość sali, na której odbędzie się impreza. Oświetlenie powinno być dobrane tak, by nie raziło gości po oczach, ani nie było zbyt słabe.

Do wyboru masz kilka rodzajów reflektorów. Pierwszym z nich są lampy, z którymi z pewnością spotkałeś się podczas wizyt w teatrach, na koncertach czy w klubach. Najpopularniejszym modelem są lampy PAR56 300W. Zestaw lamp o ciepłym świetle to podstawowy rodzaj oświetlenia, który powinien pojawić się na każdej imprezie. Co więcej, większość tych reflektorów wyposażona jest w specjalne ramki na kolorowe filtry, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób zmienisz kolor światła.

Drugim rodzajem reflektora, o którym chcemy wspomnieć, jest reflektor punktowy. Wyposażony jest on w specjalny stojak i, jak wskazuje sama jego nazwa, skupia on światło w jednym punkcie. Tego typu reflektory wyposażone są zwykle w kilka różnych kolorowych filtrów i dodatkowe efekty, np. rainbow.

Mówiąc o reflektorach nie sposób nie wspomnieć o modelach typowo estradowych, jak na przykład SHOWLITE. Są to reflektory, których cechą charakterystyczną jest wytwarzanie rozproszonego, miękkiego światła.

Reflektory na wynajem – Whatevent

Poszukujesz reflektorów na swój event? Świetnie trafiłeś. Mamy w swojej ofercie całą masę modeli – od estradowych, aż do punktowych. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniego sprzętu, który zapewni oczekiwany przez Ciebie efekt. Wystarczy, że przekażesz nam kilka informacji o organizowanym przez Ciebie evencie, a my zajmiemy się resztą. Reflektory dostarczymy na miejsce imprezy, a także zajmiemy się ich montażem i ustawieniem.

 

Skontaktuj się z nami, niech Twoja impreza rozbłyśnie!