Regularna jazda na rowerze, tak jak każda inna aktywność fizyczna, korzystnie wpływa na nasze ciało. Rower nie tylko poprawia kondycję i wydolność, ale także jest to genialny środek transportu w miastach i na wsiach. Dbając przy tym o środowisko i nasz portfel, gdyż paliwem tego sprzętu jesteśmy my sami. Taka jazda jest uzależniona tylko i wyłącznie od nas samych. W Polsce jak i za granicą, tworzy się coraz więcej leśnych tras, zatem i coraz większą popularność zyskuje właśnie turystyka rowerowa. Podczas jazdy, mamy możliwość oglądania otoczenia, a ponadto możemy zabrać ze sobą całą rodzinę lub znajomych!

Dlaczego wakacje z rowerem?

  • Wzmocnienie całego ciała,
  • Skuteczna produkcja endorfin, hormonów szczęścia,
  • Jak aktywność fizyczna to i lepsza wydolność,
  • Efektywne spalanie tkanki tłuszczowej,
  • Ciekawa sceneria podczas jazdy,
  • Dotlenienie organizmu,

Zatem skoro zdecydowaliśmy się na wypożyczenie roweru, jest jeszcze kilka kwestii, o których warto wspomnieć. Na sam początek najlepiej wybrać odpowiednią trasę, dostosowaną do sprawności grupy. Jest to sprawa indywidualna, uzależniona tylko i wyłącznie od nas. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, zaliczamy do tego odpowiedni kask, odblaski czy oświetlenie. Dbając o wygodę naszej jazdy, warto zaopatrzyć się w wygodną i przewiewną odzież, dostosowaną do warunków pogodowych.

Istnieje wiele czynników, od których zależy, jaki rower chcemy wypożyczyć. Przed wynajmem sprzętu, musimy określić cel swojej wycieczki. Chodzi tu głównie o teren, po jakim będziemy się poruszać, gdyż, każdy rower ma swoją indywidualną specyfikacje. Jeżeli chodzi o spokojny wyjazd w teren leśny, idealnie sprawdzą się tutaj rowery trekkingowe lub crossowe (uniwersalne).

A co, jeśli mamy małego podróżnika, który nie umie jeździć na rowerze, a również chciałby uczestniczyć w wyprawie? Mamy dla nich specjalną ofertę. Najczęściej widzimy, jak do bagażnika roweru jest przymocowany fotelik. Teoretycznie jest to jakaś opcja, praktycznie jest to mniejszy komfort dla rodzica jak i dziecka. My proponujemy opcję nieco bardziej wygodniejszą i bezpieczniejszą. Przyczepka rowerowa – zabezpiecza dziecko przed deszczem, wiatrem i mocnym słońcem. Jeżeli naszemu smykowi znudzi się jazda, może spokojnie zasnąć. Ponadto mamy więcej miejsca na dodatkowe drobiazgi czy jedzenie, które chcemy ze sobą zabrać.

Temat rowerowy jest obszerny, dlatego aby ułatwić Wam wybór roweru czy trasy, oferujemy pomoc z naszej strony. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Czekamy na Państwa wiadomość telefoniczną bądź w postaci e-mail.