Kto z nas nie wpatrywał się kiedyś w niebo, z myślą o latających na nim ptakach, samolotach czy owadach? Uczucie powolnego spadania, fenomenalne widoki i duża moc adrenaliny. Zróbmy razem krok w powietrzną przestrzeń! Oto kilka najciekawszych informacji na temat tej niezwykłej atrakcji.

Na czym polega skok ze spadochronem?

Skok ze spadochronem inaczej zwany skydiving, jest to nic innego jak podniebne nurkowanie. Polega na wyskoczeniu z samolotu z dosyć dużej wysokości. Dopiero na wysokości około 1700 metrów, otwiera się spadochron, który pozwala na nasz spokojny lot. Oczywiście aby wszystko przebiegło bezpiecznie, potrzebny jest doświadczony instruktor, który leci razem z Tobą. Dzięki temu skaczący ma możliwość pooglądania widoków i czas, w którym może skupić się na swoich indywidualnych odczuciach.

Jest to atrakcja bezpieczna, wykonywana z kwalifikowanym instruktorem, który wspiera w tej wyjątkowej dla nas chwili. Dodatkowo, przed każdym skokiem, cały sprzęt jest dokładnie sprawdzany. Jednak skoki, tak jak większość ekstremalnych sportów, ma swoje przeciwskazania. Osoby z chorobami kręgosłupa, wadami serca czy niewydolnością układu oddechowego, muszą sobie odpuścić tą atrakcje. Poza tym, każdy ochotnik, czy duży, czy mały, może spróbować swoich sił w skydivingu.

O co warto zadbać przed skokiem?

Aby skok był jeszcze wygodniejszy, warto zadbać o odpowiednie ubranie. Najlepsze będą tutaj luźne i cienkie nakrycie, gdyż kolejną warstwą będzie specjalny kombinezon. Buty powinny być wygodne, najlepiej sprawdzą się tutaj sportowe. Na czas skoku rezygnujemy z biżuterii i innych tego typu gadżetach.

Skok ze spadochronem w teorii nie trwa długo, dlaczego w teorii? Dlatego, że emocje towarzyszące przy skakaniu powodują, że 15 minut wydaje się, jak by było dłuższe niż zwykle. Skydive dostarcza wielu endorfin i pozwala wyjść z własnej strefy komfortu, gdzie przełamujemy prawa fizyki i unosimy się na powietrzu. W końcu spada się z prędkością nawet 200 km/h! Jako profesjonalna firma eventowa, zajmiemy się organizacją takiej atrakcji, aby zaoszczędzić Państwa czas i stres. Jesteśmy otwarci na wszelakie propozycje z Waszej strony. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź prze e-mail.