Pokaz parkour należy do sportów ekstremalnych. To bardzo widowiskowe przedstawienie. Polega on na efektownym oraz możliwie jak najszybszym – pokonaniu przeszkód. Jeszcze jest free running. To zupełnie coś innego niż – pokaz parkour. Trudne triki wykonywane są podczas pokonywania przeszkód na trasie biegu. Poza tym, jak wiesz – uprawianie tej aktywności fizycznej możesz spotkać bardzo często – w teledyskach, grach komputerowych oraz filmach. Jednak możesz też zobaczyć ten pokaz na żywo, na własne oczy!

Trochę o parkour

Każdy zainteresowany tym przedstawieniem powinien co nieco wiedzieć na jego temat. Ta forma aktywności fizycznej pochodzi z Francji. Twórca pokazów parkour to David Belle. Sam jest sportowcem, ale również – aktorem.

Co robią wykonawcy parkour?

Osoby, które uprawiają parkour  – biegają po dachach i murach, przeskakują płoty. Wszystko polega na pokonywaniu przeszkód. Wszystko również zależy od wyobraźni traceura. Ważne przy tym jest jego doświadczenie. To od niego dużo zależy cały występ. Wykonawcy tej aktywności fizycznej mają swoje techniki. Jedną z nich jest np. Saut de Bras, Roulade, Saut de Mur, Passement, Etre et Durer.

Czy są jakieś różnice między parkour i freerun?

W parkour nie wykonuje się salt. To należy wiedzieć. Freerun ma zupełnie inne zasady niż parkour. Chociaż uznaje się, że właśnie z niego się wywodzi. Bieg w freerun ma być efektowny. Dlatego też tam dodaje się bardzo dużo tricków. W widowisku parkour chodzi głównie o szybkość pokonywania przeszkód, nie o efektywność. W tym drugim przedstawieniu zaś to ona gra kluczową rolę.

Uprawnienia parkour

Nie można uprawiać parkour na własną rękę. Może okazać się to niebezpieczne. Musisz wiedzieć, że w naszym kraju jest dużo klubów traceurów. Jeśli jesteś zainteresowany tym sportem  – możesz poszukać takiego. Istnieje bardzo dużo parków, gdzie właśnie praktykuje się tę aktywność fizyczną. Poza tym może uprawiać ją również w  – w mieście oraz starych fabrykach. Warto robić to pod okiem doświadczonych instruktorów. Oni pomogą nauczyć Ci się wszystkiego.

Czy ludzie lubią oglądać parkour?

Oczywiście, że tak. Bardzo często te widowiska pojawiają się w filmach, teledyskach, grach komputerowych. Jednak na żywo to wygląda dużo lepiej. Dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń. Ludzie zazwyczaj są zdumieni i zaskoczeni tym, co robią uprawiający ten sport. Poza tym pokaz parkour może okazać się idealną atrakcją na różnego rodzaju eventy. Goście na pewno będą zadowoleni z takiej rozrywki. Oglądanie tego sprawia dużo przyjemności i radości. Urozmaica również całą imprezę.