Czekoladowa fontanna to luksusowa atrakcja, która szczególnie wpasowuje się w klimat uroczystości o wysokim prestiżu, a więc świetnie sprawdzi się na przykład na weselu, studniówce czy eleganckiej imprezie bankietowej. Ta efektowna ozdoba pełni też praktyczną funkcję, umożliwiając gościom skosztowanie owoców czy innych przekąsek zanurzonych w płynnym, słodkim wyrobie. Podnieś jakość swojego wydarzenia oraz usatysfakcjonuj zaproszonych gości i zadbaj o ich kubki smakowe, organizując atrakcyjne stanowisko z czekoladową fontanną!

Fontanna czekoladowa – jak działa?

Czekoladowa fontanna działa na zasadzie obiegu – spływająca masa jest zasysana i ponownie wtłaczana do góry. Powstający w ten sposób efekt kaskady umożliwia równomierne rozprowadzanie czekolady i jest atrakcyjny wizualnie, przez co z łatwością przyciąga uwagę.

Jaka jest najlepsza czekolada do fontanny?

Wybierając czekoladę do uzupełnienia fontanny, warto postawić na produkt o wysokiej jakości, który, krótko mówiąc, będzie po prostu smaczny. Najlepszy rezultat zapewniają czekolady gorzkie lub mleczne o wysokiej zawartości kakao lub masła kakaowego. Te składniki umożliwiają otrzymanie odpowiedniej konsystencji płynnej masy po roztopieniu tabliczek. Do tego z kolei można wykorzystać kąpiel wodną, choć niektóre fontanny wyposażone są w specjalne podgrzewacze, które wykonają tę robotę za Ciebie i to już bezpośrednio w urządzeniu, tak by czekolada od razu była gotowa do podania. Jeżeli zaś chodzi o smakołyki, które można zanurzyć w fontannie, dobrze w tym celu sprawdzą się świeże owoce, na przykład truskawki czy banany, ale również kruche ciastka, herbatniki, biszkopty, wafle, pianki oraz bakalie. Unikaj jednak małych smakołyków, które mogą wpaść do fontanny i zablokować jej mechanizm.

Słodka chwila z Whatevent

Oferujemy szereg atrakcji na imprezy firmowe, integracyjne, plenerowe, festyny oraz imprezy dla dzieci. Dysponujemy szerokim asortymentem sprzętu na wynajem, w tym elementami stacjonarnymi oraz tymi przeznaczonymi do gier i zabaw terenowych. Jeżeli poszukujesz czekoladowej fontanny lub jesteś zainteresowany atrakcją bądź aktywnością, której nie widzisz w naszej ofercie, nie rezygnuj i przedstaw nam swój pomysł. Z nami nic nie jest niemożliwe!