Koncerty to prawdziwa gratka dla fanów muzyki. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te koncerty, które nastawione są na jeden gatunek muzyki. Tym razem chcemy nieco przybliżyć Ci organizację koncertu z pazurem, czyli czegoś dla fanów cięższych, rockowych brzmień.

Rock to jeden z najbardziej lubianych gatunków muzycznych. Szczególne miejsce w sercach fanów zajmują przede wszystkim starsze, legendarne zespoły, choć trzeba przyznać, że współcześni twórcy również dobrze radzą sobie w rockowych klimatach. Chcesz zorganizować rockowy koncert i szukasz wskazówek? Oto kilka najważniejszych kwestii, na które musisz zwrócić uwagę.

Organizacja rockowego koncertu

Rockowy koncert to przede wszystkim muzyka. To ona będzie grać pierwsze skrzypce na całym wydarzeniu, dlatego to od niej zaczniemy nasze wskazówki. Jeśli słuchasz głównie współczesnych, polskich twórców, Twoje zadanie będzie ułatwione. Zwykle zespoły te dysponują wolnymi terminami i chętnie odwiedzają mniejsze imprezy. Do ciekawszych współczesnych zespołów rockowych w Polsce należą między innymi Strachy na Lachy czy Łydka Grubasa. Nie sposób pominąć także zespołów-legend, które wciąż koncertują. Są to między innymi Dżem, Kult, Lady Pank czy Perfect.

Wolisz zagraniczne zespoły? Mniejsze, mniej popularne również powinny dysponować wolnymi terminami. W przypadku światowej sławy zespołów zadanie będzie mocno utrudnione. Zwykle mają one kalendarze wypchane po brzegi nawet po kilka lat do przodu! A może z kolei Twoje serce należy do zespołów, które zakończyły już swoją karierę? W tych przypadkach możesz zdecydować się na wynajęcie zespołu, który podejmie się coverów wybranych przez Ciebie twórców lub zatrudnienie DJ-a, któremu rockowe brzmienia nie są obce.

Rockowy koncert to nie tylko muzyka, ale również odpowiednia scenografia i oświetlenie. Dzięki nim wnętrze będzie w pełni oddawać charakterystycznego pazura, którego można usłyszeć w rockowych kawałkach.

Whatevent – let’s rock it!

Marzy Ci się koncert z rockowym pazurem, ale jego organizacja Cię przytłacza? Zostaw to nam – agencji Whatevent. Zorganizujemy dla Ciebie koncert, podczas którego Twoje ciało przejdą ciarki! Niezapomniane wrażenia gwarantowane. Daj się ponieść ciężkim brzmieniom – let’s rock it!