18 urodziny to niezwykły czas przejścia z okresu dziecięcego i nastoletniego, w dorosłość.  Mimo tego, że jeszcze ta dorosłość nie jest w pełni wykształcona, a doświadczenia nie są zebrane jak na dorosłego człowieka, wkroczenie w okres dorosłości wymaga nowych wyzwań, oczekiwań otoczenia, a także wielu zmian formalnych, jak otrzymanie dowodu czy prawa jazdy. Organizując 18 urodziny w domu, warto aby były zapamiętane na całe życie.

Co powinno się znaleźć na 18 urodziny?

Balony foliowe, które wyróżniają się metalizowanym kolorem, posiadają liczne kształty, z których można zaaranżować otoczenie z rozmachem. Nie tylko są dosyć duże i możliwe do wypełniania helem (przez to unosić się będą w powietrzu), ale rzucają się w oczy i dobrze wyglądają na zdjęciach. Dekorując 18 urodziny można wybrać balony o cyfrze 18 czy balony z napisami Happy Birthday. Balonowy napis warto powtórzyć w dekoracji jeszcze kilka razy.  Jednym z nich jest zastosowanie topper’a na tort z napisem Happy Birthday. Jego uzupełnieniem okażą się także plakietki w formie dekoracji do muffinek i innych ciast, z mixem 18 – tkowych wzorów.

Poza balonami foliowymi, warto uzupełnić tą przestrzeń balonami lateksowymi o gładkiej fakturze i kolorystyce lub z nadrukami z cyfrą 18. Na tych gładkich można napisać samodzielnie życzenia dla solenizanta, co również będzie ciekawą niespodzianką.

Dekorując dom warto sięgnąć po rozety dekoracyjne i kule z bibuły, które po zawieszeniu na ścianach czy meblach, napełnią dom urodzinową atmosferą. Podobnie sprawdzą się wszystkie girlandy, które można umieścić na drzwiach czy w przejściach w domu.

Dekoracja stołu na 18 urodziny

Spójne połączenie elementów na stole z otoczeniem domu, sprawi, że solenizant i goście poczują się jakby byli zaproszeni do zewnętrznej restauracji, klubu czy kawiarni. Papierowa zastawa wykonana z talerzyków, kubków, słomek czy innych elementów do dekoracji ciast, ciasteczek lub tortu nie będzie powodować obaw, co do szukania zestawu w jednym stylu czy ciągłego mycia poszczególnych elementów, po skosztowaniu różnych posiłków przez gości. Im więcej gości będzie na 18 urodziny, tym trudniej jest zdobyć jednolitą zastawę na więcej niż 6 sztuk osób, a papierowe bez problemu są w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom. Na stole może pojawić się również rozsypane konfetti, dekoracyjne świece, czy kompozycje z kwiatów dla solenizanta.