Imieniny są mało popularnym przedsięwzięciem, do którego dostosowuje się otoczenie czy zaprasza gości. Przeważnie imieniny odbywają się w kameralnym gronie i kończą na kawie w kawiarni ze znajomymi i przyjaciółmi czy zwykłym spędzaniem czasu we własnym domu, daleko od gwaru otoczenia. Aby przełamać pustkę imieninową i zrealizować imieniny nieco huczniej, warto zainspirować się porą roku w jakiej impreza imieninowa jest realizowana.

Wiosna – pomysły na imieniny

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia i ludzie chętniej wychodzą na zewnątrz, ponieważ pogoda ku temu służy, a temperatura jest odpowiednia. To jeden z najlepszych okresów na realizację  imienin czy innych imprez okolicznościowych.

Imieniny można zrealizować w plenerze np. przy pierwszym w sezonie ognisku, zaaranżować swój własny balkon lub taras na przyjęcie gości, czy wybrać się na samodzielną wycieczkę  po nowych miejscach, która będzie w ostateczności niespodzianką  imieninową i odkryciem ciekawych produktów, miejsc i ludzi.

Lato – pomysł na imieniny

Jest to zdecydowanie najlepsza pora roku do organizacji imienin. Pozwala zrealizować dzień pełen przygód z grupą znajomych lub przyjaciół, w miejscach oddalonych od codziennego życia. Imieniny można spędzić nad morzem, na plaży przy jeziorze, pojechać na wycieczkę rowerową, czy wsiąść w samochód i pojechać przed siebie bez konkretnego celu. W tym przypadku sprawdzają się również garden party realizowane na ogrodzie, czy długie wielogodzinne i nocne wycieczki po mieście. Imieniny można zakończyć również obserwacją deszczu meteorytów na rozgwieżdżonym niebie.

Jesień – pomysły na imieniny

Jesień dla jednych kojarzy się z kolorami i przemijaniem, dla drugich z szarością, zimnem i nieprzyjemny wiatrem. Czy w jednym, czy w drugim przypadku pojawia się dzięki temu wiele możliwości spędzania czasu imieninowego. Jednym z nich jest nauka puszczania latawców komorowych przy silniejszym wietrze, wyjazd w góry, które w okresie jesiennym mienią się licznymi kolorami, czy realizacja imienin we własnym domu, z kubkiem gorącej herbaty i w otoczeniu najbliższej rodziny.

Zima – pomysły na imieniny

Zima najczęściej wiąże się z okresem Bożonarodzeniowym oraz początkiem roku. Nie zawsze pojawia się zimą śnieg, który daje możliwość spędzenia imienin na nartach, sankach czy łyżwach, ale powoduje, że imieniny spędzone w domu nabierają zupełnie innego znaczenia. Gorąca czekolada pita na imprezie imieninowej pod tytułem piżama party, najlepiej sprawdzi się właśnie zimą. W tym czasie można skorzystać również ze wszelkich atrakcji umieszczonych pod zadaszeniem, na przykład na trampolinach, squashu czy pod namiotem tenisowym. Pozwala to nabyć nowych umiejętności i przeżyć swoje własne imieniny w inny sposób niż dotychczas.