Impreza z dreszczykiem

Horrory mają swoich sympatyków, jak i przeciwników. Jedno jest pewne – nikogo nie pozostawiają obojętnym. Choć potocznie pojęcie to kojarzy się głównie z filmem, horror obecny jest także w literaturze, a nawet estetyce. To, co horrory gwarantują w każdej swojej formie, to solidna dawka adrenaliny i mocne przeżycia. Świetnie nadają się na spotkania grupowe, gdzie przetestują wzajemne zaufanie i wzmocnią więzi. Ostatecznie nikt nie chciałby w samotności stawić czoła potworom i okropnościom. 

Przerażająco emocjonujące atrakcje!

Czy Horror Party musi być nieodłącznie związana z filmami? Wiele takich imprez to po prostu maratony filmowe. Jest to oczywiście jedna z możliwości, jednak nie jedyna. Warto umieścić film w programie imprezy, ale nie ograniczać się tylko do kinematografii. Odrobina kreatywności i odpowiednie dekoracje pozwolą na stworzenie wystroju jak z najprawdziwszego nawiedzonego zamczyska. Scenografię można wykorzystać również przy organizacji atrakcji. Dlaczego by nie wystawić uczestników na próbę odwagi w domu strachów? A może konkurs wiedzy o najbardziej znanych horrorach? Pomysły można mnożyć!

Dress code z horroru!

Zabawa ma nas oderwać od naszego normalnego życia. Dlatego trafionym pomysłem, zwłaszcza na imprezie tematycznej, jaką jest Horror Party, jest ustalenie dress codu, który będzie pasował do motywu przewodniego zabawy. Przebrania będą na miejscu tym bardziej, jeśli wydarzenie odbywać się będzie w czasie karnawału albo w okolicach Halloween. Stroje wiedźm, duchów, a nawet cosplay znanych i lubianych postaci z książek i filmów, komiksów i gier – wszystko to nadaje się doskonale na Horror Party! 

Tylko raz w roku?

Trzeba przyznać, że imprezy o tego typu tematyce organizowane są zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym. Wiążą się z okazjami takimi jak Halloween, gdzie horror doskonale wpasowuje się w klimat święta, Nowy Rok, a następnie karnawał. Mroczna i zimna aura jesieni i zimy, kiedy wcześnie robi się ciemno, wprowadza dodatkowy element do atmosfery wydarzenia. W tym okresie horrory wydają się bardziej pociągające, a okazje usprawiedliwiają przebrania. W żaden sposób nie oznacza to jednak, że Horror Party może odbyć się tylko w tym czasie. Nic nie stoi na przeszkodzie zorganizować imprezę w motywach horroru choćby i w środku lata, jeśli taką mamy fantazję!