Wata cukrowa to nic innego jak niteczki cukru nawinięte na patyczek. Słodkie nitki wyglądem przypominające watę uzyskuje się poprzez roztopienie cukru do całkowicie płynnej postaci w specjalnej maszynie. Lekka chmurka, uwielbiana przez najmłodszych, widywana na festynach i różnych imprezach. Któż z nas jej nie zna? Dziś kilka słów o tym wyjątkowym deserze, który od lat niezmiennie zachwyca. Chcemy zachęcić Państwa do wypożyczenia maszyny na swój event. Gwarantujemy duże zainteresowanie u dzieci jak i dorosłych.

Co potrzebujemy do stworzenia cukrowej chmurki?

  1. Po pierwsze i najważniejsze – maszyna do waty. Bez niej ani rusz. Na rynku możemy spotkać wiele modeli takowych maszyn. W naszej ofercie spotkają Państwo te, które najlepiej sprawdzają się naszym klientom. W ten sposób mamy pewność, że maszyna nie zawiedzie Was na Waszej uroczystości.
  2. Po drugie – miarka i cukier. Mirka to rzecz mniej istotna. Jest ona do pomocy, aby wsypać odpowiednią ilość cukru do maszyny. Bardziej ważniejszy jest składnik, z którego powstają słodkie chmurki. Używamy do tego zwykłego cukru. Aby nieco urozmaicić słodki przysmak, możemy dodać barwników. Zapewne zachęci to jeszcze bardziej smakoszy waty cukrowej.
  3. Po trzecie – patyczki do waty. Aby cieszyć się pysznym smakiem waty, potrzebujemy do tego specjalnych drewnianych patyczków, które umożliwią łatwe nawijanie waty, a później jej skosztowanie.

Gdy wszystkie potrzebne rzeczy już mamy, możemy zabrać się za nawijanie waty cukrowej! Co zatem dalej? Odpalamy maszynę i czekamy, aż się rozgrzeje. Następnie w jedną rękę łapiemy patyczek, a drugą nabieramy miarką cukier. Kolejną czynnością będzie wsypanie cukru do wnętrza głowicy, która roztapia cukier i tworzy na około cukrowe nitki. Naszym zadaniem jest nawinięcie słodkiej chmurki na patyczek tak, aby nie spadła. I gotowe! Teraz możemy cieszyć się naszą słodką przekąską!

Jeśli zainteresował Was temat wat6y cukrowej i jej produkcji, to zapraszamy do kontaktu i zamówienia stanowiska z watą cukrową na Waszą imprezę. Wynajmujemy maszyny z profesjonalną i miłą obsługą, która pomoże w kręceniu patyczków z watą. Prosto, słodko i efektownie. Słodka chmurka na patyku od lat cieszy się popularnością i jest coraz częściej wybierana na eventy. Choć nie jest to deser dietetyczny, to od czasu do czasu jej zjedzenie nic nam nie zrobi, a może sprawić dużo radości. Zapraszamy do kontaktu w celu uzgodnienia dalszych szczegółów.