Organizujesz wyjazd firmowy lub imprezę na Mazurach i poszukujesz atrakcji? Pojezierze Mazurskie to idealne miejsce na spływ kajakowy, a malownicze krajobrazy sprawią, że zakochasz się w tym miejscu i będziesz chciał odwiedzić je ponownie!

Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Wyprawa na spływ kajakowy to ten rodzaj wycieczki, do którego powinno wcześniej się przygotować i wyposażyć swój ekwipunek w kilka niezbędnych przedmiotów. Przydatna może okazać się wodoszczelna torba lub pojemnik do przechowywania ważnych i wartościowych rzeczy osobistych typu telefon, aparat fotograficzny, portfel i klucze oraz ewentualne leki, aby zabezpieczyć je przed zalaniem czy wrzuceniem do wody. Ważne jest zabranie ze sobą butelkowanej wody i przekąsek. Spływy kajakowe mogą trwać kilka godzin i być wymagające – przyda się zapas energii. Nie można też zapomnieć o kremie z filtrem i nakryciu głowy, by uniknąć poparzeń słonecznych, udaru lub bólu głowy. Warto zaopatrzyć się również w podstawowy zestaw pierwszej pomocy, worek na śmieci oraz środek odstraszający owady lub spray na komary. Na wszelki wypadek można spakować ręcznik i dodatkowe ubranie.

Spływ kajakowy na Mazurach – gdzie najlepiej?

Na Mazurach funkcjonuje wiele wypożyczalni kajakowych oferujących różne trasy spływu. Do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych należy spływ Krutynią, przy czym rzeka wchodzi w skład kilku tras o różnej długości. Jedna z dłuższych to Krutyń – Iznota licząca 30 kilometrów, czyli ok. 8 godzin płynięcia. Osobom początkującym, które nie są zdecydowane na taką podróż, poleca się na przykład 6-kilometrowy spływ Krutyń – Rosocha, który powinien zająć ok. 2-3 godzin. Wybór 13-kilometrowej trasy Zgon – Krutyń to z kolei okazja do zobaczenia części Puszczy Piskiej.

Spływy kajakowe pozwalają na podziwianie dzikiej, niedotkniętej ludzką ręką przyrody i zachwycenie się jej pięknem, ale są też świetną atrakcją, która wymaga zaangażowania i współpracy, a więc sprawdzi się jako firmowe wydarzenie integracyjne dla pracowników. Taka wspólna aktywność to szansa na budowanie i wzmacnianie więzi oraz szlifowanie umiejętności komunikacyjnych, tak bardzo przydatnych w pracy zespołowej.

Postaw na jakość usług i skorzystaj oferty naszej agencji, która zajmie się organizacją atrakcji na Twój event. Czekamy na Ciebie!