Zawody sportowe nierzadko pojawiają się na różnych wydarzeniach. Są obecne czy to jako atrakcja dla dzieci, element pikniku czy festiwalu, a nawet wykorzystywane są jako skuteczny rodzaj teambuildingu na wyjazdach firmowych i integracyjnych. Ba, bywa i tak, że zawody sportowe są samodzielnym wydarzeniem! Bez względu na czas, miejsce i okoliczności, potrzebne będą osoby, które takie zawody poprowadzą. I nie może to być byle kto. Zależy nam przecież na jakości. Czym zatem powinna się wyróżniać taka osoba?

 Animator-sędzia z gwizdkiem!

            Animator, który podejmuje się prowadzenia zawodów sportowych, wchodzi niejako w podwójną rolę. Z jednej strony musi wyjaśnić zasady gry, zadbać o dobrą atmosferę i samopoczucie uczestników, czuwać nad przebiegiem atrakcji, którą zawody przecież są. Celem zawodów, jak każdej atrakcji, jest dobra zabawa. Z drugiej strony animator jest także sędzią, bezwzględnie, ale i sprawiedliwie egzekwującym reguły i karzącym za przewinienia w grze. Dlatego musi  nie tylko mieć w małym palcu  prowadzenie atrakcji ogółem, ale i dogłębnie znać się na zasadach danej sportowej gry, która jest przedmiotem zawodów. Jego kwalifikacje muszą być wysokie!

 Potrzebny fachowiec

            Widzimy zatem, że potrzebny będzie prawdziwy specjalista. Samo prowadzenie atrakcji wymaga specjalnych umiejętności, głównie z zakresu obsługi klienta. Osoba taka musi być kulturalna i uprzejma, z łatwością nawiązywać kontakt i utrzymywać go, potrafić jasno i w prosty sposób komunikować się z innymi. Wydarzenie takie jak zawody sportowe stawia przed animatorem dodatkowe wymagania. Tutaj tym bardziej nie można zdać się na przypadek i należy świadomie znaleźć odpowiedniego kandydata, co na własną rękę może okazać się trudne. Gdzie szukać pomocy?

 Pierwszy na mecie tylko z Whatevent!

            W Whatevent zawsze jesteśmy chętni do pomocy! Nasze doświadczenie i wiedza, gromadzone latami, są do Twojej dyspozycji każdego dnia. Z prawdziwą przyjemnością polecimy najlepsze osoby do pracy na stanowisku animatora zawodów sportowych na Twoim wydarzeniu. U nas masz gwarancję satysfakcji i profesjonalizmu – nasze standardy są naprawdę wysokie. My nigdy nie chodzimy na skróty! Chcesz być pierwszy na mecie? Chcesz być pewien zwycięstwa? Zgłoś się do nas już teraz. Nie pozwól, by ktoś Cię wyprzedził!