Impreza w stylu bawarskim to świetny pomysł na połączenie zabawy i zapoznania się z kulturą naszych sąsiadów. Bawaria to piękny region o bardzo wyrazistych tradycjach, które można bardzo dobrze wykorzystać na evencie.

Tradycje bawarskie

 Najgłośniejszą imprezą tego niemieckiego regionu jest Oktoberfest, który odbywa się co roku na przełomie września i października w Monachium. Jest jednym z najpopularniejszych festynów na świecie, a skupia się wokół kultury piwnej. Sprzedaje się na nim hektolitry tego alkoholu, który podawany jest w tradycyjnych kuflach o pojemności jednego litra. Festyn rozpoczyna się uroczystym pochodem, a następnie ma miejsce odszpuntowanie pierwszej beczki z piwem, czyli wbicie w nią kranika, z którego ma popłynąć alkohol. Bawaria słynie również ze swoich charakterystycznych strojów, popularnych szczególnie u kelnerek pracujących w czasie festynu. Panowie zakładają spodenki z szelkami i wysokie skarpety, panie natomiast noszą różnokolorowe spódnice i sukienki z białymi falbankami. Popularne są również czapki z ozdobnym ptasim piórem wetkniętym z boku.

Wykorzystaj bawarskie tradycje na swojej imprezie!

 Nie tak trudno jest przełożyć zwyczaje z Bawarii na nasze realia na czas imprezy. Zainwestuj w duże ilości różnych odmian piwa i duże kufle dla gości. Dobrą dekoracją będą wielkie beczki piwne, niekoniecznie wypełnione w środku alkoholem. Zadbaj o muzykę z bawarskiego regionu i opisane wcześniej kostiumy. Wszystko to zagwarantuje dobrą zabawę w niecodziennym klimacie, którą goście zapamiętają na długo.

Chętnie pomożemy Ci w organizacji takiego eventu. Możemy poszczycić się dużym doświadczeniem w zakresie obsługi i organizacji, zapewnimy również bawarskie kostiumy dla Ciebie i Twoich gości. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i kontaktu w celu ustalenia szczegółów organizacji wyjątkowego wydarzenia, które zapewni satysfakcję wszystkich jego uczestników.