Kto z nas nie marzył kiedyś o skoku ze spadochronem? Ze względu na to, że jest to atrakcja dla dosyć odważnych, przygotowaliśmy propozycje nieco bardziej przyziemną. Mowa tu o tunelach aerodynamicznych. Jest to znakomita rozrywka dla wszystkich osób, które chcą doznać swobodnego spadania i poczuć się jak w powietrzu. Urządzenie to bowiem symuluje lot. Strumień powietrza wytwarzany przez turbiny jest na tyle silny, że potrafi utrzymać człowieka. Co ciekawe, mamy możliwość kontrolowania naszych ruchów za pomocą mięśni. Dzięki temu doświadczamy swobodne latanie zależne tylko od nas samych. Jest to idealna atrakcja dla całej rodziny bądź doskonała propozycja na spotkanie firmowe.

Symulacja lotu jest przeprowadzana w bezpiecznych warunkach. Dlatego też, z atrakcji mogą korzystać także dzieci. Niestety kobiety w ciąży muszą odpuścić latanie, ze względu na ich bezpieczeństwo. To samo tyczy się osób po kontuzji barków lub kręgosłupa lub z wadami serca. Wracając do tuneli, zostały one wyposażone w wielkie wentylatory, które potrafią wytworzyć strumienie powietrza osiągające nawet do 320km/h! Jest to niesamowita prędkość.

Jak się przygotować do lotu w tunelu aerodynamicznym?

Zatem jak należy się przygotować do takiego lotu? Przede wszystkim warto się zrelaksować, ciało wtedy jest „lżejsze” i mamy większą kontrolę nad sobą. Przed wejściem, każdy ochotnik musi przejść profesjonalne szkolenie z instruktorami. To oni będą czuwać nad Waszym bezpieczeństwem podczas lotu. Jeżeli chodzi o nasz strój, warto ubrać coś luźnego i nie krępującego ruchów. Buty powinny być lekkie, aby nie utrudniały latania. Do lotu obowiązkowy jest również kombinezon, kask oraz gogle na oczy. Warto też założyć zatyczki do uszu, dzięki temu lot będzie przyjemny i dostarczy tylko pozytywnych emocji. Przed wejściem do aerotunelu należy zdjąć wszelką biżuterię i zegarki. I to tyle! Co ciekawe, w tunelu trzeba porozumiewać się gestykulacją, ponieważ w środku jest zbyt głośno na normalną rozmowę.

W Polsce posiadamy kilka tuneli aerodynamicznych, więc każdy z Was znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie bądź grupy. Jest to idealna okazja, aby spróbować pokonać grawitację i odlecieć z profesjonalistami w niezapomnianą powietrzną podróż! Obecność takiej atrakcji zaciekawi niejedną osobę i z pewnością zapewni odlotową przygodę! Gotowi na porcje niezapomnianych przeżyć? Jako firma eventowa spieszymy z pomocą i wszystkim się zajmiemy! Jesteśmy do Waszej dyspozycji.