Eventy zimowe mimo lodu i mrozu mają za zadanie rozgrzać uczestników do granic możliwości. Wszystkie zimowe sporty wymagają koncentracji i chociaż odrobiny sprawności fizycznej. Mamy jednak tyle samo zwolenników co przeciwników zimowych wojaży. Jak to pogodzić i zachęcić tych zniechęconych do śnieżnego szaleństwa? Pomysłów może być wiele, jednak najlepiej zacząć od postawienia pytania: snowboard czy narty?

Postaw na klasykę – narty

Wynajem animatora, a przy okazji instruktora narciarstwa może być fajną zabawą dla całej grupy, niezależnie od tego czy potrafią już jeździć czy jest to ich pierwszy raz. Ćwiczenia rozgrzewające przydadzą się każdemu, a ubrane w odpowiednią atmosferę wprawią wszystkich w dobry, integracyjny humor. Również zabawy związane z nartami mogą przysporzyć sporą dawkę pozytywnych emocji, a przekształcone w konkurencje będą okazją do sprawdzenia swoich możliwości i zdobycia ze swoją grupą pierwszego miejsca w śnieżnych zawodach. Oczywiście, gdy mamy do czynienia z grupą, która w całości potrafi jeździć na nartach, nie musimy korzystać z porad instruktora, a zaserwować sobie wyjazd w wysokie góry. Nowe trasy z pewnością spodobają się uczestnikom eventu i pozwolą na sprawdzenie i doskonalenie swoich dotychczasowych umiejętności.

Zostań snowboardzistą na (dłużej niż) jeden dzień!

Osoby, które mają dość klasyki i wolą coś bardziej szalonego, zapewne ucieszą się z możliwości wyboru deski snowboardowej. Tutaj również można wynająć instruktora i przeprowadzić zabawy podobne do narciarskich. Z tym utrudnieniem, że obie nogi przytwierdzone są do jednej deski. W obu przypadkach techniki są odmienne, jednak cel ten sam. Wszyscy, który pierwszy raz mają do czynienia ze snowboardem, początkowo mogą czuć się nieswojo i mieć problemy z utrzymaniem równowagi, ale gdy już to opanują bardzo prawdopodobne, że zakochają się w tym sporcie. Mimo wszystko, mogą znaleźć się osoby, które nie będą czuły się dobrze ani na nartach, ani na snowboardzie. No cóż, zawsze pozostają jeszcze sanki…

Organizacja narciarskiego eventu

To wcale nie musi być trudna sprawa, mimo, że wiąże się z zimową wyprawą w góry. Agencje eventowe mają do dyspozycji wyszkoloną kadrę animatorów i specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu organizacja takiej imprezy nie stanowi dla nich większego problemu. Zajmą się kompleksowo wynajmem hotelu, rezerwacją sprzętu narciarskiego czy wstępów na wyciągi narciarskie. Zadbają
o bezpieczeństwo uczestników imprezy i nie pozwolą na sytuację, w której ktoś będzie się kiepsko bawił (tak, w zanadrzu mamy sanki).