Konie to fantastyczne zwierzęta, od których ludzie tak naprawdę mogą się bardzo wiele nauczyć. Czego? Otóż, konie dziko żyjące w stadach, swoje przetrwanie zawdzięczają jedynie dobremu przywództwu. Nienaganna komunikacja i współpraca pozwalają im bardzo wiele osiągnąć i przeżyć w każdych warunkach. Czy jest to dobry pomysł na imprezę integracyjną? Zdecydowanie tak!

Nauka jazdy

Nie wszyscy uczestnicy eventu potrafią jeździć konno. Ba! Wielu z nich być może nigdy nie miało okazji dosiąść konia. Do jazdy rekreacyjnej nie są potrzebne bardzo duże umiejętności, dlatego doświadczeni instruktorzy, których może zapewnić dobra agencja eventowa, będą w stanie przekazać wystarczającą ilość wiedzy praktycznej, aby osoby biorące udział w imprezie mogły wziąć udział w krótkiej wycieczce. Wszystko oczywiście będzie odbywać się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, za które odpowiedzialność weźmie oczywiście agencja. Strach przed nieznanym przeplatany z adrenaliną i finalnie satysfakcją z przełamania się do nieznanego doskonale zbuduje pewność siebie uczestników nauki jazdy. Oprócz korzyści czysto psychicznych, pojawią się również plusy zdrowotne – jazda konna doskonale wpływa na zmęczony kręgosłup. Zwiedzając stajnie instruktorzy wytłumaczą również jak wygląda pielęgnacja koni i krótko przedstawią zakres prac, jakie wykonuje się podczas tresury konia, w zależności od ich przeznaczenia. Bowiem nie każdy koń nadaje się do określonych zadań.

Czas na zabawę

Będąc już na stadninie aż żal nie wykorzystać okazji do budowania współdziałania w zespole. Konkurencje przygotowane przez animatorów będą miały na celu wyostrzenie cech tak bardzo w dzisiejszych czasach pożądanych przez menedżerów. Jedna z zabaw przykładowo może mieć na celu wyłonienie przywódcy i współpracę członków zespołu w sytuacji zagrożenia, polegającą na lojalności i wsparciu osoby dowodzącej. Tak właśnie zachowują się stada, w których rolę wodza pełni klacz. Oczywiście w świecie zwierząt jak i w świecie ludzi, żadne stanowisko nie jest przypisane na stałe. Zdobywa je ten, kto wykaże się większą sprawnością i inteligencją. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w stadzie siłą lidera jest siła całego zespołu, a nie jego indywidualne korzyści. Tak zbudowana zabawa, nie dość, że dostarcza dużych pokładów pozytywnych emocji i dobrego humoru, to nieświadomie uczy pożądanych w grupie zachowań, które  dużym prawdopodobieństwem zostaną przeniesione na kanwę codzienności w pracy.