Formy integracji między pracownikami mogą być bardzo różne. Nie trzeba od razu organizować ogromnej gali z fajerwerkami, aby zaskoczyć uczestników takiego spotkania. Nasza agencja specjalizuje się w tworzeniu czegoś z przysłowiowego niczego – kreatywność naszych przewodników i animatorów nie zna granic. Tak więc wyprawą, która może pozytywnie zaskoczyć, a przy okazji pomoże zacisnąć więzy między jej uczestnikami będzie przykładowo organizowany przez nas wypad na Jurę Krakowsko – Częstochowską.

Co może przyciągać w Piaskowej Skale i Sąspowie?

Warto zacząć od tego, że trasy piesze w tamtych okolicach nie należą do trudnych i skomplikowanych, co pozwala na stworzenie doskonałych warunków do gier integracyjnych. Jedną z nich może być bieg na orientację z GPS, połączony z rozwiazywaniem zagadek i wykonywaniem zadań. Każda grupa będzie miała określony czas na wykonanie danej konkurencji – wszystko po to, aby finalnie znaleźć się na mecie. I tak w skład trasy będzie wchodzić kilka punktów, w których przyda się wiedza na naszych przewodników. Zaczniemy od małej wsi – Sąspów. Na kartach historii pierwsze wzmianki na jej temat powstały już w 1325 roku. Tam, do odwiedzenia jest źródełko, nad którym górują wapienne skały i zabytkowy kościółek Świętej Katarzyny z 1760 roku. Tuż pod nim znajduje się Jaskinia „Pod Kościołem Wschodnia”. Nieopodal mieści się również zachowany po dziś dzień drewniany domek – zamieszkiwany przed wieloma laty przez tutejszych mieszkańców. Dalej każda grupa skieruje swe kroki na wzniesienie Sokolec, położony 461 metrów nad poziomem morza. Stamtąd już niedaleko do najpopularniejszego na tym terenie ostańca zwanego Maczugą Herkulesa. Dalsza droga poprowadzi wprost do zamku w Piaskowej Skale. Tam oczywiście odbędzie się zwiedzanie muzeum zamkowego i odkrycie ostatniego elementu prowadzącego do mety naszego spaceru.

Czy warto wybrać się na integracyjny spacer?

Oczywiście! Nie ma nic bardziej odprężającego i regenerującego zmysły po wytężonym tygodniu pracy niż spacer. Ale nie taki zwykły, tylko taki na którym zobaczyć może wiele ciekawych miejsc i atrakcji, na dodatek poznając swoich kolegów z pracy, z innej strony niż na co dzień. Pozwala to na polepszenie relacji, a dzięki temu i jakości pracy. Ludzie, którzy mają o czym rozmawiać poza budynkiem zakładu w którym pracują, lepiej funkcjonują i są bardziej wydajni jakościowo – znajdują się w środowisku, które lubią, a ma to ogromnie pozytywny wpływ właśnie na ich efektywność.