Poszukujesz oryginalnego pomysłu na atrakcje na Twój event? Pragniesz zaskoczyć swoich gości czymś nowym, niespotykanym, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii? Nasza agencja Whatevent ma dla Ciebie fantastyczne rozwiązanie! Drukarka 3D – to urządzenie, które pozwala na stworzenie trójwymiarowego obiektu o precyzyjnie zdanych kształtach. Brzmi ciekawie, prawda? Zapraszamy do dalszego czytania!

Do czego wykorzystuje się drukarki 3D?

Zakres produkcji z roku na rok staje się coraz większy. Dzisiaj drukarki potrafią stworzyć prototypy części do urządzeń i maszyn, drukują implanty w implantologii lub służą jako forma zabawy dla dzieci i dorosłych. Zatem jak działa taka drukarka? Otóż jest to bardzo proste. Działa w podobny sposób jak drukarki atramentowe, tylko zamiast atramentu ma specjalny materiał. Tak jak głowica drukująca wstrzykuje bardzo małą ilość atramentu na papier, głowica drukująca drukarki 3D umieszcza stopiony materiał na podłożu warstwę po warstwie, tworząc fizyczny model. Współczesne drukarki działają najczęściej na bazie filamentów czyli włókien tworzywa sztucznego.

Co można wydrukować w takiej drukarce?

Jednym z przykładów, co możemy wydrukować są czaszki zwierząt. Potrzebujemy do tego projektu obowiązkowo 3D, aby drukarka odpowiednio nam to wydrukowała. Kolejnymi ciekawymi pomysłami są wazony, stojaki na noże, podstawki na kawę, rożnego rodzaju pudełka, etui na telefon. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Warto eksperymentować i próbować nowych rzeczy.

Historia druku 3D

W Polsce słyszymy o druku 3d od kilku lat, ale pierwszy wydruk w 3D powstał już w 1984. To rok, w którym złożono patent na „stereolitografię”, czyli technikę wykorzystywaną dzisiaj w drukarkach żywicznych. Polega ona na utwardzaniu laserem kolejnych warstw płynnej żywicy. Drukarka 3D to bardzo pojemna definicja, składa się na nią wyróżnienie grup, technologi, sektory, producenci. Każda z technologi druku ma swoje wady i zalety. Nie ma jednej najlepszej.
Zlecając nam proces obsługi eventu pod kątem wynajmu drukarki 3D, zyskujesz fantastyczną atrakcję, która na pewno zaskoczy wszystkich zgromadzonych gości. Agencja Whatevent zadba o każdy szczegół związany z drukarką, łącznie z profesjonalistami, znającymi działanie tego trójwymiarowego sprzętu od podszewki. Drukarki, które znajdziesz w naszej ofercie, są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku – dzięki temu zabawa będzie naprawdę interesująca i wciągająca. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta.