Jest w województwie Śląskim kilka miejscowości, których raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, bo po prostu z czymś się kojarzą. Podobnie jest z Chorzowem. Dla fanów piłki nożnej to Ruch Chorzów, który niestety w ubiegłym sezonie spadł z ekstraklasy. Zdecydowanie szersze grono przyciąga tutaj jednak Śląskie Wesołe Miasteczko, od niedawna noszące nazwę Legendia, a także ZOO. Czy są w tym mieście jeszcze jakieś atrakcje, które warto zobaczyć? Organizując integrację z naszą firmą poznacie Chorzów z kilku stron – nie tylko tych najbardziej znanych.

Krótka historia i atrakcje

Wielki temu, bo w średniowieczu miejsce to było kopalnią srebra i ołowiu. Z czasem uruchomiono również kopalnię węgla kamiennego oraz hutę żelaza, co dało miastu początkową nazwę – Królewska Huta. Mimo, że dziś nadal znajdziemy tutaj wiele fabryk i zakładów, władze doskonale zadbały o dobre samopoczucie estetyczne mieszkańców, co zaowocowało między innymi wspaniałym wyglądem głównej chorzowskiej ulicy – Ulicy Wolności. Ciągnie się ona od Rynku aż do miejscowości ościennej – Świętochłowic. Sam imponującej wielkości Park Śląski łączący Chorzów z Katowicami doskonale sprawdzi się jako miejsce do zabaw integracyjnych. Nasi animatorzy wykorzystają wszystkie jego atuty w celu budowania pozytywnych relacji w zespole. Park ten łączy w sobie wiele miejsc, które będąc w Chorzowie po prostu trzeba odwiedzić. Mowa tutaj między innymi o najbardziej popularnym w Polsce Wesołym Miasteczku Legendia, Śląskim Zoo z parkiem dinozaurów, Planetarium czy też Skansenie. W tym ostatnim znajduje się Górnośląski Park Etnograficzny. Ciekawą atrakcją jest kolejka linowa Elka, która przebiega nad Parkiem łącząc ze sobą Śląskie Wesołe Miasteczko i Stadion Śląski. Zimą rolkowisko zamienia się w lodowisko, a w Hali Wystawowej Kapelusz znajdziemy SnowPark z torami wymagającymi różnego stopnia zaawansowania o raz trasy do narciarstwa biegowego. Na odwiedziny zasługuje nieczynny już Szyb Prezydent, który przyciąga różnymi wydarzeniami kulturalnymi.

Organizacja imprezy integracyjnej w Chorzowie

Możliwości jakie stwarza Chorzów są naprawdę imponujące. Nasi animatorzy tak dobiorą program, aby połączyć zwiedzanie z doskonałą zabawą i kształtowaniem współpracy między uczestnikami wyprawy. Wspólnie tak dobierzemy termin, aby wydarzenia towarzyszące nawiązywały do tematu imprezy integracyjnej. W Chorzowskim Parku o to naprawdę nie trudno, a dzięki temu, ta niesamowita atmosfera zapisze się w pamięci na długi czas. Obowiązkowym punktem będzie także spróbowanie stricte śląskiej, prawdziwej kuchni w jednej z doskonałych restauracji mieszczących się w tym mieście. Szczegóły każdego eventu ustalamy indywidualnie, aby jak najlepiej spełnić indywidualne oczekiwania co do jego przebiegu.