Wybierz się razem z naszą agencją eventową w fantastyczną wycieczkę w mało znane, a bardzo piękne zakątki Polski. Właśnie przez to, że wiele ciekawych legend, miejsc i zabytków jest niejako pomijanych, zapomnianych, stają się prawdziwą perełką na mapie krajowych atrakcji. Aby wyprawa taka była jeszcze bardziej emocjonująca, nasi doświadczeni animatorzy przygotują szereg niespodzianek mających na celu zintegrowanie uczestników. Naszą propozycją będzie wycieczka do Sławkowa.

Co ciekawego można znaleźć w Sławkowie?

Zacząć należy od tego, że Sławków to mała miejscowość położona w obrębie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ten niewielki teren w latach 1999 do 2002 należał do województwa Małopolskiego. Zabytkowe budynki miasta, ze względu na wielokrotne pożary ocalały tylko
w nieznacznym stopniu. I tak, oprócz charakterystycznego układu urbanistycznego, znajdziemy tam kilka budynków pamiętających XVIII wiek. Na rynku uwagę zwraca przepiękna, drewniana studnia. Bardzo ważnym i nadal czynnym – co najważniejsze w naszej wyprawie – obiektem jest karczma zwana Pierwochą. Innymi słowy to Austeria Miejska – aby zyskać taki tytuł trzeba było spełniać najwyższe standardy. To jedna z najstarszych, drewnianych obiektów tego typu w Polsce, tak doskonale zachowanych. Jej obecny stan datuje się na XVIII wiek, jednakże wiele różnych znalezionych tam śladów może świadczyć o jej starszym pochodzeniu. Uczestnicy wycieczki na pewno zatrzymają się tam na przepyszną ucztę, która z pewnością zachęci do dalszego zwiedzania. Nasz przewodnik opowie o początkach tego miasteczka i legendach z tym związanych. Wiele informacji z kart historycznych świadczy o tym, że Sławków należał kiedyś do jednych z najbogatszych ziem Polski, który pozostawał pod władaniem biskupów krakowskich. Jednym z obiektów przez nich wzniesionych są dzisiejsze już ruiny zamku pochodzącego z XIII wieku. Do dziś podziwiać można Pałac Biskupi zwany Lamusem – tym mianem określano przechowalnie różnych rzeczy. Sam budynek pochodzi prawdopodobnie z XVIII wieku, jednakże jego podziemia mogą pamiętać już wiek XIII. Ciekawym punktem na planie wycieczki będzie Muzeum Sławkowskie, mówiące bardzo wiele o jego historii pod kątem górnictwa, rzemiosła i handlu. Wystawy dotyczą także czasów I i II wojny światowej, co na pewno skłoni do refleksji.

Integracja na bogato

Zwiedzanie z naszym przewodnikiem już należeć będzie do bardzo ciekawych i humorystycznych doświadczeń. Aby jednak integracji stało się zadość, nasz zespół animatorów towarzyszący na całej trasie, będzie organizował tematyczne gry i zabawy. Cały program wycieczki zostanie ustalony indywidualnie. Na jej zakończenie planowany jest powrót do Karczmy, rozdanie upominków oraz zabawa w rytmach muzyki tanecznej do białego rana, co na pewno będzie miało dodatkowy wpływ na zintegrowanie grupy.