Otwierając nowe biuro, warto zaaranżować imprezę, na której pracownicy i pracodawcy wspólnie pobawią się przed rozpoczęciem pracy w danym miejscu. Będzie to ciekawa pamiątka, i możliwość zapoznania się całemu zespołowi z nowym miejscem, lokalizacją,  miejscami, w których będą pracować, siedzieć i na co dzień spędzać czas i żyć. Na otwarcie nowego biura przyda się zatem trochę muzyki.

Dlaczego warto wynająć sprzęt DJ na otwarcie biura?

Przeważnie biura nie mają dużej ilości wolnego miejsca. Zarówno biura korporacyjne, jak i dotyczące małych firm, są często zastawione biurkami, sprzętem komputerowym, miejscami do siedzenia, a sale konferencyjne zastawione stołami i pozostałym wyposażeniem wnętrz. Aby zorganizować imprezę w nowo powstającym miejscu, trzeba przewidzieć większą ilość przestrzeni. Kiedy takiej możliwości nie ma, całe biuro staje się przestrzenią do zabawy, więc najlepszym efektem jaki można uzyskać na otwarciu, jest zastosowanie sprzętu dla DJ.  Każdy wówczas może obsłużyć taką konsolę, ponieważ nie jest ona problematyczna w użytkowaniu, można dobrać własną muzykę lub wybrać osobę, która będzie na bieżąco obsługiwać sprzęt. Pracownicy mogą także samodzielnie nauczyć się składania muzyki na imprezie, a wynajem konsoli może być argumentem do stworzenia warsztatów w tym samym czasie, co otwarcie biura. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, i w przeciwieństwie do koncertu, który też może być wyborem otwierającym nową siedzibę, zdecydowanie jest łatwiejszą formą do zaprezentowania muzyki, która ma być tłem do spotkania.

Do czego jeszcze można użyć konsole dj-a?

Gramofony i konsole mogą być wynajęte na otwarcie, a mogą także umilać czas w pierwszym tygodniu rozwijania działalności w nowym miejscu, ponieważ dostosowanie się wszystkich osób do nowego otoczenia, chwilę zajmie, a mniejsza ilość klientów odwiedzających biuro pozwala na puszczanie muzyki dłużej, niż tylko w trakcie oficjalnego otwarcia biura. Można także użyć konsoli jako podkładu muzycznego do biurowego karaoke zorganizowanego równorzędnie z otwarciem siedziby. Sprzęt może posłużyć do przywitania gości, dzięki podłączeniu do konsoli mikrofonu i stworzenia efektów dźwiękowych innych niż klasyczne. Będzie to zatem dodatkową atrakcją, kiedy goście wspólnie zaśpiewają, czy zostaną przywitani za pomocą powtarzanych słów czy remiksu.