Zawód hostessy i hosta jest często źle rozumiany, czy też upraszczany do poziomu czysto estetycznego. Niektórym wydaje się, zupełnie niesłusznie, że opiera się on jedynie na odpowiednim wyglądzie i że w zasadzie żadne kwalifikacje nie są wymagane. To ogromny błąd myślenia, budujący fałszywy wizerunek tego zawodu. Prezencja jest, oczywiście, jednym z elementów, ale nie może być czynnikiem decydującym. Zawodowi hostessa i host muszą posiadać wiedzę, potrzebną do wykonania zadania, a także wyróżniać się kulturą osobistą i grzecznością. Ostatecznie ich głównym zadaniem jest obsługa: czy to zwiedzających targi, czy uczestników konferencji albo innego wydarzenia.

 Wydarzenie międzynarodowe

Wiele wydarzeń, na których niezbędna jest obecność hostów i hostess, ma charakter międzynarodowy i są na nich obecni obcokrajowcy. Targi, na które zjeżdżają się firmy z wielu krajów i kontynentów, biznesowe konferencje, na których pojawiają się przedstawiciele różnych narodowości… W takich miejscach hości i hostessy mają pełne ręce roboty, ale stoi przed nimi dodatkowe wymaganie: znajomość języków obcych i to na poziomie wystarczającym do swobodnej komunikacji. Dlatego osoby do tego zadania należy wybierać wyjątkowo rozważnie.

 Potrzebni profesjonaliści!

Choć wybór osób na stanowiska hostess i hostów na naszym wydarzeniu nigdy nie może być przypadkowy – będą one w końcu reprezentować nas, naszą firmę i całe przedsięwzięcie – ten dodatkowy wymóg jeszcze bardziej podkreśla potrzebę prawdziwego profesjonalizmu. W dzisiejszych czasach znajomość podstaw angielskiego może się okazać niewystarczająca. Potrzebne mogą być osoby biegłe w innych językach, takich jak niemiecki, francuski, a nawet bardziej egzotycznych, takich jak na przykład chiński. Skąd wziąć osoby, które spełnią te oczekiwania?

 Załatwimy to za Ciebie!

Najlepszym i jednocześnie jedynym skutecznym wyjściem jest skorzystanie z pomocy agencji eventowej. Taka agencja ma ogromne doświadczenie w organizowaniu wszelkiego rodzaju wydarzeń, a także w zatrudnianiu odpowiedniej obsady na nie. Dzięki temu będzie w stanie skierować do nas osoby najbardziej kompetentne i w pełni profesjonalne. W ten sposób nie tracimy czasu na próżne poszukiwania po omacku. Zyskujemy za to pewność, że usługi naszych hostess i hostów będą stały na najwyższym poziomie!