Organizacja konferencji to ogromna szansa dla Twojej firmy. Przede wszystkim daje możliwość zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców – zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Zorganizowanie konferencji przez Twoją firmę to także doskonała okazja do budowania swojej pozycji – zarówno na polu naukowym, jak i biznesowym.

Organizacja konferencji, choć niewątpliwie ma mnóstwo zalet, jest dużym przedsięwzięciem. Jeszcze przed przystąpieniem do organizacji nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, ile spraw trzeba załatwić, aby konferencja mogła się odbyć i aby było to wydarzenie na najwyższym poziomie. 

Część kwestii, chociażby takich jak wybór tematu czy znalezienie prelegentów, leży całkowicie w kwestii Twojej i Twojej firmy. Są jednak rzeczy, które lepiej zlecić, aby móc w spokoju skupić się na merytorycznej stronie przygotowań, nie martwiąc się o oprawę.

Sala konferencyjna

Rzecz niezbędna do przeprowadzenia konferencji to odpowiednia sala. Wybór odpowiedniego miejsca wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Sala konferencyjna musi być dostosowana do liczby zaproszonych gości. Istotną rolę gra także położenie – konferencje zwykle odbywają się w większych miastach bądź w niewielkich odległościach od tych aglomeracji. Problematyczną kwestią może być również dostępność terminu.

Wyobraź sobie dzwonienie do wszystkich ośrodków posiadających salę konferencyjne – wypytywanie o terminy, szczegóły dotyczące sali i inne, dodatkowe aspekty. Męczące? I to jak. A przy tym zabierające bardzo dużo, tak cennego przecież, czasu. To właśnie dlatego znalezienie odpowiedniej sali konferencyjnej lepiej powierzyć profesjonalistom.

Pozostała oprawa konferencji

Sala, choć najważniejsza, nie jest jedyną kwestią, o którą trzeba zadbać podczas organizowania konferencji. Istotna jest także scenografia dobrana odpowiednio do tematu konferencji, catering dla prelegentów i słuchaczy, a także zaplecze techniczne – nagłośnienie, oświetlenie i inne sprzęty elektroniczne.

Na samą myśl masz dosyć? Niepotrzebnie. O całą oprawę Twojej konferencji możemy zadbać my – agencja Whatevent. Zorganizowaliśmy już niejedną konferencję – podzielimy się z Tobą naszymi wskazówkami, ustalimy szczegóły, dobierzemy odpowiednią salę i wyszlifujemy każdy, nawet najmniejszy, szczegół.