Praca zespołowa jest bowiem fundamentem sukcesu w wielkich jak i tych małych firmach. Buduje dobre relacje pomiędzy pracownikami, przy tym utrzymując przyjazną atmosferę. Uzyskanie takiego efektu wymaga pracy całego zespołu, współpracy, wzajemnej pomocy oraz ponoszenia odpowiedzialności za całokształt grupy. Dzięki temu pracownicy chętniej dogadują się między sobą, wymieniają się poglądami, doświadczeniem. Zatem co jeszcze kryje się pod pojęciem pracy w zespole?

Praca zespołowa mówi o grupie ludzi, najczęściej pracowników, którzy wykonują razem dane im zadanie lub czynność. To tak jak w szkołach pani nauczycielka daje swojej klasie do wykonania wspólnie plakat, tak w dorosłym życiu, w pracy, również możemy dostać zadanie, które będziemy musieli wykonać z innymi osobami. Każdy ma swoje zadanie, każdy jest ważny i każdy coś nowego może wnieść do projektu. Celem grupy jest wzajemne wsparcie, odpowiedzialność za wszystkich i przede wszystkim współpraca. Jest kilka zasad, które na szkoleniach również mogą być poruszane, opiszemy je po krótce, więcej dowiecie się właśnie na takim spotkaniu. Aby pracownicy efektywnie działali, muszą:

  • Utrzymywać dobrą atmosferę, liczy się tu szacunek do każdej osoby i pomysłu,
  • Działać na rzecz całej grupy, nie zagłębiać się w tylko i wyłącznie swój byt,
  • Umieć przyjąć krytykę nie tylko ze strony szefa, ale także od współpracowników. Wymiana zdań jest ważna, równie ważna jest świadomość zaakceptowania porażki,
  • Otworzyć się na nowe pomysły, zaufać innym i podejść do pracy z dystansem, który pozwoli na lepszą komunikację,
  • Opanować emocje i wyćwiczyć cierpliwość oraz asertywność.

Umiejętność pracy w zespole jest niezwykle ważna, wymaga wiele umiejętności i pogodzenia się z niektórymi krytykami. Pracownicy z dobrą komunikacją łatwiej nawiązują kontakty i chętniej przychodzą do pracy. Warto jeszcze wspomnieć, co mogą Państwo uzyskać po takim szkoleniu. Przede wszystkim wiedzę, jak zachowywać się podczas konfliktów w pracy. Temat ten nie jest nagłaśniany, a ogrywa bardzo ważną rolę. Poza tym umiejętności radzenia sobie z różnymi emocjami, komunikacja w zespole i praca w gronie współpracowników. Te wszystkie wątki są bardzo skrócone. Szkolenie umożliwi rozwinięcie każdego z tych podpunktów. Temat jest obszerny i niezwykle ważny. Zachęcamy Was do skontaktowania się z naszą firmą, aby zaplanować tego typu wydarzenie, w odpowiednim miejscu i czasie. Zapraszamy do kontaktu.