Kiermasz adwentowy to świetne wydarzenie kumulujące cały przedświąteczny szał wyraźnie widoczny w miastach Polski. Jest też bardzo pomocny w przygotowaniach do obchodzenia świąt Bożego Narodzenia i oferuje wiele interesujących atrakcji. Wśród miast, w których świetnie sprawdzi się organizacja takiego kiermaszu, jest między innymi Wrocław.

Jak zorganizować kiermasz adwentowy we Wrocławiu?

 Najlepszym miejscem na organizację takiego wydarzenia we Wrocławiu jest oczywiście Rynek, wraz z jego uzupełnieniem w postaci Placu Solnego. Kiermasz adwentowy można zacząć równo z adwentem, jak i jeszcze w listopadzie. Przygotuj zadaszone stragany, na których wystawcy będą mogli prezentować klientom swoje świąteczne produkty, takie jak zabawki, słodycze czy ozdoby choinkowe (drewniane stragany dodadzą jeszcze więcej świątecznego uroku). Postaw też scenę, na której będą odbywały się wydarzenia towarzyszące, jak na przykład świąteczne koncerty. Możesz też zorganizować warsztaty z tworzenia świątecznych wypieków czy własnoręcznie wykonywanych świątecznych ozdób. Jako że o tej porze roku ciemno robi się już bardzo wcześnie, zadbaj o odpowiednie oświetlenie kiermaszu. Nie żałuj latarni ani lampek choinkowych: niech goście czują, że mają do czynienia z eventem świątecznym. W centrum kiermaszu możesz ustawić dużą choinkę ozdobioną szczególnie obszerną ilością światełek, by przyciągała wzrok przechodniów już z daleka.

Jakie są plusy organizacji kiermaszu adwentowego?

 Kiermasz adwentowy to bardzo lubiana atrakcja okresu bożonarodzeniowego. Ma wiele plusów, między innymi:

  • zachwyca swoim klimatem i scenerią – wszyscy uwielbiamy świąteczną atmosferę: liczne ozdoby, ciekawe oświetlenie ulic i charakterystyczna świąteczna muzyka w tle umilają czas spędzony na mieście
  • ułatwia przygotowania do świąt Bożego Narodzenia – oferta produktów sprzedawanych na kiermaszach świątecznych jest bardzo bogata i jest skupiskiem, które przyciągnie rzesze klientów spieszących się z przygotowaniami do świąt i wybieraniem prezentów dla bliskich
  • ma bardzo atrakcyjny program imprez towarzyszących – kiermasz zachęca nie tylko robiących zakupy, lecz również tych, którzy po prostu są miłośnikami Bożego Narodzenia. Dlatego jest też świetną okazją do zabawienia tej grupy odbiorców różnorakimi wydarzeniami towarzyszącymi, w których będą mogli z radością uczestniczyć.

Zastanawiasz się nad organizacją kiermaszu adwentowego? Skontaktuj się z nami! Nasza agencja od lat zajmuje się profesjonalną obsługą różnego rodzaju eventów i z radością zajmiemy się przygotowaniem również Twojego! Oprócz przygotowania wydarzenia najwyższej klasy, oferujemy również wynajem dekoracji i sprzętu odpowiednich dla Twojego eventu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.