Nagrzewnice inaczej nazywane parasolami grzewczymi mają za zadanie, poza swoją wizualną formą, która często jest bardzo dekoracyjna, podnieść temperaturę otoczenia. Często stosowane są na eventach plenerowych, w dużych, chłodnych pomieszczeniach, pod namiotami, na tarasach i balkonach. Design nagrzewnic i parasoli grzewczych jest naprawdę różnorodny, a ceny wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych, w zależności od materiału z jakiego są wykonane, i ich wyglądu.

Rodzaje nagrzewnic

Najbardziej popularnymi charakterystycznymi nagrzewnicami, są ogrzewacze tarasowe, nazywane parasolowymi, chociaż nie każdy design tym parasolem się charakteryzuje. Niektóre formy mają bardzo nowoczesne kształty zbliżone bardziej do metalicznego słupka lub trójkąta czworobocznego, uciętego na szczycie. Poza formami stojącymi, można zastosować także, tak zwane promienniki podczerwieni lub grzejniki na podczerwień, wyglądające jak stojące długie lampy, a także grzejniki tarasowe, które posiadają formy wiszących lamp – bardzo dekoracyjnych. Forma wisząca jest jeszcze mało popularna, ale warto sięgnąć po to rozwiązanie, ponieważ rustykalny design angielskiego blackpool przyciąga uwagę, a jednocześnie daje wiele ciepła na tarasie w trakcie jego użytkowania. Wiszące nagrzewnice można zastosować również do namiotów eventowych, jeżeli posiadają wysoką konstrukcję, aby nikt nie uderzył się o grzejnik w trakcie przechodzenia czy użytkowania namiotu. Wiszące nagrzewnice sterowane są na pilota, więc nie ma obaw o włączanie czy wyłączanie ich na odległość. W podobnym stylu można dobrać grzejnik stojący przypominający lampę reflektorową, ale wyróżniającą się dokładnie  tym samym stylem, co grzejnik sufitowy.

Dlaczego warto wybrać grzejniki na event?

Grzejniki, poza swoją funkcję, którą jest nagrzanie całego pomieszczenia i otoczenia, wyglądają także bardzo dekoracyjnie i oświetlają przestrzeń wokół. Stąd też, mają potrójne zastosowanie wizualne, oświetleniowe i grzewcze. Chcąc uzyskać bardzo ciekawą otoczkę wizualną eventu, i zapewnić swoim gościom komfortowe warunki spędzania czasu, nagrzewnice będą do tego najlepszym wyborem. Sprawdzają się zarówno w pełni lata przy chłodnym wieczorach, jak i zimą, kiedy event plenerowy odbywa się w namiotach.