Koncert to impreza artystyczna zawierająca program muzyczny, scenografię sceniczną, nagłośnienie. Jest to z pewnością najpopularniejsza forma przekazu muzycznego, na którym uczestnicy mogą zapoznać się z nową muzyką i świetnie bawić w rytm swoich ulubionych kawałków muzycznych. Wbrew pozorom organizacja koncertów nie jest prostą sprawą, dlatego takie przedsięwzięcie warto powierzyć agencji eventowej, która zajmie się wszystkimi sprawami i zapewni niezapomniane przeżycia.

Jeśli jesteś zainteresowany pełną ofertą organizacji koncertów, zajrzyj do zakładki: Organizacja koncertów z Whatevent.

Od czego powinniśmy zacząć organizując koncert?

Szczególną uwagę musimy zwrócić na podstawowe pięć zasad tworzenia tego typu imprez. Mianowicie zasada 5xW, czyli what, when, where, who, way (w tłumaczeniu:, co, kiedy, gdzie, kto i w jakim celu). Wykorzystując ten schemat jesteśmy w stanie, w miarę szybkim tempie stworzyć program koncertu, który będzie zawierał istotne dla naszego eventu informacje. Pamiętajmy, że im szybciej scenariusz zostanie zrobiony, tym szybciej można zabrać się do całej organizacji. Rozwińmy ten temat i wyjaśnijmy te zagadnienia, aby ułatwić proces tworzenia.

Punkt 1 – What, (co)?

W pierwszym etapie organizacji musimy odpowiedzieć na pytanie:, „CO?”. To nic innego jak założenie, czym ma być dane wydarzenie. Np. Festyn, na którym odbędzie się koncert zespołu, a może festiwal. Określamy też grupę docelową i wielkość imprezy. Dobry line-up to początek sukcesu, dlatego warto się nad nim zastanowić. Określamy dzięki temu konkretny cel, bez którego nie ma sensu zaczynać pracy.

Punkt 2 – When, (kiedy)?

Oczywiste, jak już wiemy co i dla kogo, to musimy określić, kiedy koncert ma się odbyć. Pozwoli to nam na dogranie czasowe, tak, aby niczego nie zabrakło. Jeśli wiemy ile mamy czasu, to wiemy na ile możemy sobie pozwolić. Trzeba również zwrócić uwagę na inne wydarzenie organizowane w tym czasie np. w mieście Warszawa, gdzie zakładaliśmy, że będzie nasz koncert. Organizując event w dniu przykładowo juwenaliów, niesie za sobą ryzyko niskiej frekwencji młodych osób. Zwracajmy uwagę na takie szczegóły.

Punkt 3 – Where, (gdzie)?

Tutaj musimy zwrócić szczególną uwagę na preferencje naszej grupy docelowej. Miejsce koncertu warto wybierać pod kątem upodobań naszych słuchaczy. Tak ważny dlatego jest punkt pierwszy, aby określić, dla kogo organizujemy koncerty.

Punkt 4 – Who, (kto)?

Nie zapominajmy o najważniejszym: kto ma zagrać i kto przyjść. Powinniśmy to zawrzeć w pierwszym punkcie, ale zrobimy to w myśl zasady. Organizując wydarzenie musimy pamiętać, że za każdym razem trzeba skontaktować się z menagerem danego zespołu i z nim ustalić wszelkiego rodzaju szczegóły i oczywiście podpisać umowę, która będzie zabezpieczeniem nie tylko dla zespołu, ale także dla nas, w razie gdyby okazało się, że zespół jednak nie przyjedzie itp.

Punkt 5 – Way, (w jakim celu)?

Bardzo często zdarza się, że organizatorzy podają tylko budżet, jaki mają założony i nic więcej. Agencja eventowa ma sama wykreować, dla nas idealny scenariusz. Oczywiście wszystko jest do zrobienia, ale co czy trafimy w cel i grupę docelową, bez żadnych informacji? Dlatego ważne jest, aby określić założenia, chociaż ogólne, aby przyśpieszyć proces organizacji i mieć pewność, ż dotrzemy do wybranych słuchaczy i osiągniemy zamierzony cel.

Zasada, która została tutaj opisana jest jak najbardziej zmienna. Możemy założyć plan i idąc sztampowo według niej. Chodzi tutaj tylko o ułatwienie pracy agencji eventowej tak, aby wiedziała, dla kogo, po co i kiedy ma być zorganizowane dana impreza. Mając gotowy plan możemy zabrać się za realizację i oczywiście za zebranie potwierdzeń od zespołu, dotyczące miejsca itd. Bez tego ani rusz.  Jak już wszystko mamy zabieramy się za wynajem sceny, dobór scenografii scenicznej, oświetlenia i najważniejsze dopasowujemy nagłośnienie pod wielkość koncertu. Wszystkie elementy organizacji pochłaniają wielu czasu i bez doświadczenia ciężko nam będzie zgrać wszystko w idealną całość.

Wykorzystaj naszą kreatywność i doświadczenie w dziedzinie organizacji koncertów i eventów, a zapewnimy odbiorcom niezapomniane przeżycia i wspomnienia. Zajmujemy się realizacją programów od podszewki.